T, 7.02.2023

Kumb võidab? Kas valge või punane kuninganna?

Betty Ester-Väljaots
Kumb võidab? Kas valge või punane kuninganna?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Prints William ja tema abikaasa Catherine valmistuvad tulevikuks, kus neil tuleb kanda Briti kuninga ja kuninganna rasket koormat.
  FOTO: I-images / ZUMA Press / Scanpix
Prints William ja tema abikaasa Catherine valmistuvad tulevikuks, kus neil tuleb kanda Briti kuninga ja kuninganna rasket koormat. FOTO: I-images / ZUMA Press / Scanpix Foto: I-Images

Pole midagi paremat kui üks korralik kuninglik sõda. Seda muidugi mitte keskaegses, vaid tänapäeva tähenduses ehk mentaalsel tasandil. Viimane võib olla muidugi hävitavamgi kui kinni plaasterdatud ­noahaav. Briti kuninganna Elizabeth II matustest pole möödas kolme kuudki, kui tema kuulsad lapselapsed prints William ja prints Harry on teineteisele sisuliselt sõja kuulutanud.

Pinged printside vahel on juba ­pikalt hõõgunud ja kui kolm aastat tagasi oleks keegi kuskil paleeuste taga teistmoodi otsustanud, siis võib-olla ei oleks kuningas Charles III esimene suur probleem nüüd tema keskealised pojad. Kui 2019. aasta sügisel oleksid kõik käitunud nagu täiskasvanud, siis oleks Suurbritannias staarikvaliteediga ­kuningapere, kus printsid säravad koos oma abikaasa­de ja imeilusate lastega rahva rõõmuks. Kuna aga tegemist on põlvkondade erisuse, sotsiaalmeedia võidukäigu ning hellitatud printsidega, on praegu Williami ja Harry pere vahel nii pingeline õhustik, et selle läbilõikamiseks läheks vaja korralikku samuraimõõka.

Märksõnad
Tagasi üles