Miks on nii, et kui hakkad dieeti pidama, lähed paksemaks kui alguses olidki? Tõsi küll - ajutiselt võid ka palju alla võtta, kuid paari kuu või hiljemalt aasta möödudes on kaotatud kilod tagasi ja intressidega. Miks keha meile vastu võitleb? Kuidas see nõiaring toimib?
Ja samal ajal on mõni teine sale ilma, et üldse eriti vaeva näeks või millestki loobuma peaks. Just selle saladuse me teile avaldamegi.
Hakatuseks tuleb ausalt otsa vaadata oma ootustele - me oleme kõik erinevad ja samuti meie kehad. Viska heaga peast kõike ebatervislikud ja ebaloomulikud ideaalid. Meile näidatakse palju kehakujusid, mida loomulikul teel ei saavuta. See on võimatu! Sageli teostatav vaid üliradikaalse toitumishäire ja kirurgilise sekkumise koosmõjul.
Võta sihiks hoopis kõige seksikam keha. Milline see on? Normaalne, terve, sinule endale sobivas suuruses kehakuju, milles on mõnus elada, kerge tegutseda, hea olla.
«Ilus keha on selline, milles inimene tunneb end hästi.» Nii lihtsalt on see ära öeldud raamatus Sina. Oma kogemusi jagavad Helina Eha ja Cadrin Lokotar, raamatu «SINA» autorid.
Helinat ja Cadrinit tasub kuulata. Nad on iseenda kehal ja nahal järele proovinud, mis töötab ja mis kohe üldse ei tööta. Helina kaalub täna 168cm kasvu juures 55kg ning Cadrin kõigest 50kg, tema on ka veidi lühem. Kuid mõlemad on läbi teinud eluperioodi, kus nad pidasid dieeti ja olid kohe märksa kogukamad.
Helina lugu
«Ma pole mitte kunagi nii paks olnud kui dieeti pidades,» teatab Helina. «Olin kõige suurem just siis, tervelt 13 kilo raskem kui praegu». Helina läks välismaale õppima ning kilod hakkasid mühinal lisanduma. Naine uskus, et võti peab olema söögis ja asus dieeti pidama. «Mu menüüs oli porgandisalat ananassiga ja kapsas,» meenutab naine. «Ja ma pole elus niimoodi jooksnud! Ma jooksin ikka igal õhtul pea kümme kilomeetrit.»