R, 9.12.2022

MÕNI EI MUUTU ⟩ Sarivägistaja sai oma karistuse, kuid juba järgmisel päeval vägistas ta uuesti

Naine
Sarivägistaja sai oma karistuse, kuid juba järgmisel päeval vägistas ta uuesti
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pildil olevad inimesed ei ole looga seotud.
Pildil olevad inimesed ei ole looga seotud. Foto: Shutterstock

Soome Päijät-Häme ringkonnakohus karistas 47-aastast meest vägistamise, kahe kallaletungi ja ähvardamise eest kolme aasta ja üheksa kuu pikkuse vangistusega. Kurjategija saadeti Mikkeli vanglasse karistust kandma.

Kuritegu leidis aset Kesk-Soomes asuvas suvilas kaks aastat tagasi novembris. Päijät-Häme ringkonnakohtu otsusest selgub, et mees oli naisele survet avaldanud, et too läheks temaga privaatses kohas asuvasse suvilasse.

Mees oli oma ohvri voodile selili lükanud, mitu korda pähe löönud ja korduvalt sõrmed tuppe surunud. Mehe ebapiisava erektsiooni tõttu vahekorda ei toimunud, kuid naine sai korduvast peksmisest peapiirkonda tõsiseid vigastusi. Lisaks füüsilistele vigastustele süvenesid naise depressioonisümptomid.

Juba järgmisel päeval ründas sama mees ühes korteris uut naist, kirjutab Iltalehti.

Kuuldes, et asjale on antud seaduslik käik, hakkas mees suvilas väärkoheldud naist ähvardama. Ta saatis naisele manipuleeriva kirja, milles ähvardas nii ohvrit kui tema lähedasi. Mees ähvardas naise elu põrguks muuta, kui too oma süüdistust tagasi ei võta. Ähvarduskirjas nimetas kurjategija ohvrit «oma kallimaks».

Selgus, et mees oli sarnaseid kuritegusid ka varem toime pannud, kuid alati puhtalt pääsenud. Mees tunnistas end kohtus süüdi, kuid eitas, et oleks naist kohtuprosessiga seonduvalt ähvardanud. Ringkonnakohus käsitles tegu vaid lihtrünnakuna ning mehele mõisteti tingimisi vangistus. 

Kui selgus, et ta oli tingimisi vangistuse ajal uue kuriteo toime pannud, leidis ringkonnakohus, et karistust tuleb karmistada. Lisaks mõisteti mehelt kannatanule 13 000 eurot hüvitist.

Kurjategija kandis oma karistuse ära ning ta vabastati 2022. aasta augustis.

Märksõnad
Tagasi üles