R, 9.12.2022

ÕPETAJAD POLE RAHUL ⟩ Soome koolides õpetatakse koti sisse kakamist

Naine
Soome koolides õpetatakse koti sisse kakamist
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kuvatõmmis Iltalehti videost

Helsingi linn on jaganud koolidele ja lasteaedadele juhiseid, kuidas talvise elektrikatkestuse ajal tualettruumi kasutada. Paljud õpetajad pole uute juhistega rahul ning ähvardavad ameti nurka visata.

Helsingi linn on edastanud koolidele ja lasteaedadele korralduse valmistuda võimalikeks elektrikatkestusteks. Linn jagas õppeasutustele juhendid, milles õpetatakse õpilasi ja töötajaid, kuidas pott prügikotiga vooderdada, vahendab Iltalehti.

Kui talvised elektrikatkestused ei võimalda tualetis vett lasta, pannakse õppeasutustele jagatud õpetuste järgi poti sisse prügikott ja tehakse oma hädad sinna. Alustuseks pannakse kilekoti sisse palju paberit või saepuru, tehakse oma hädad, eemaldatakse kott ja visatakse seejärel spetsiaalsesse ämbrisse. Ämbri peab tühjendama kas mõni õpetaja või koristaja.

Haridus- ja koolitusvaldkonna juht Satu Järvenkallase sõnul polnud õpetajad uutest korraldustest just kuigi vaimustuses. 

Turus töötav õpetaja Katri Nirhamo säutsus Twitteris, et on oma töös näinud kõike, kuid midagi sellist ta küll ooodata ei osanud. «Arvasin, et olen kõike näinud. Aga s*tta ma polegi veel koristanud. Okset olen küll koristanud, kui koristajat pole tööl olnud või kui ta pole tahtnud seda teha,» kirjutab naine.

Sotsiaalmeedias käib pinev arutelu selle üle, milliseid väljakutseid see tegevus toob ja kas kool peaks elektrikatkestuse ajal üldse avatud olema. Kui pole elektrit, siis ei põle tualettruumis ka tuled, et seal üldse käia. 

Märksõnad
Tagasi üles