R, 9.12.2022

Noor naine tõi piduliku õhtusöögi ajal beebi ilmale, külalistel polnud õrna aimugi

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Noor naine tõi piduliku õhtusöögi ajal beebi ilmale, külalistel polnud õrna aimugi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Abbie Morris kodus sündinud poja Jaxiga
Abbie Morris kodus sündinud poja Jaxiga Foto: SWNSTony Kershaw / SWNS/Scanpix

Ühendkuningriigis hakkas noor naine piduliku õhtusöögi ajal sünnitama. Kõik toimus nii kiiresti ja ootamatult, et all korrusel söövad külalised ei märganudki seda. 

Kuigi päev varem käis 32-aastane Abby Morris sünnitusmajas meditsiinilises kontrollis, ei muutnud ta oma plaane ja kutsus sugulased õhtusöögile. Arst, kelle juures naine käis, kinnitas, et muretsemiseks pole põhjust ja sünnituseni on veel aega. 

Kui külalised olid kohal, tundis Abby emaka kokkutõmbeid. Naine palus vanematel varakult tulla tema kolmeaastast tütart Elliet hoidma, ootas nad ära ja läks magamistuppa puhkama. Kümme minutit hiljem muutusid valud väljakannatamatuks ja naine mõistis, et hakkab koheselt sünnitama. Samal ajal jätkas tema ema alumisel korrusel laste lõbustamist ja isa keetis külalistele oma firmarooga, tulist hakkliha-oahautist.

Telefonis öeldi abi kutsunud Abbyle, et kohalikus haiglas pole vabu voodikohti. Järgmine haigla oli tunnise autosõidu kaugusel, aga kui abikaasa läks autot sõiduks ette valmistama, tulid Abbyl veed ära ja oli selge, et see beebi sünnib sealsamas. 

Naise abikaasa ja õde olid talle sünnitusel toeks, järgides telefoni teel ämmaemanda jagatud juhiseid. 

Abby poeg sündis enne kiirabi saabumist, siis said ka teised pereliikmed ja sugulased ülakorrusel toimuvast teada. Värske ilmakodanik, nädalake enne sünnituse tähtaega maailma tervitama tulnud poiss, sai nimeks Jax ning on täiesti terve ja tubli beebi. «Ütlesime kõigile külalistele tema nime. Nad tulid teda vaatama ja musitama,» rääkis naine. Pärast sünnitust viidi Abby haiglasse, kus ta veetis kaks päeva.

Märksõnad
Tagasi üles