R, 9.12.2022

ERILINE EHE ⟩ Mees leidis keskaegse kihlasõrmuse. «Arvasin, et see on lihtsalt vanaraud...»

Lisatud pildid!
Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
Mees leidis keskaegse kihlasõrmuse. «Arvasin, et see on lihtsalt vanaraud...»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Väljaande CNN andmetel leidis 69-aastane Briti elanik David Board keskaegse kihlasõrmuse, mille väärtus on hinnanguliselt kuni 40 000 naela.

Pensionär avastas 2020. aasta veebruaris Inglismaal Dorseti osariigis Thorncombe’i külas iidse sõrmuse. Kui David Boardi metallidetektor piiksus, nägi ta maas objekti, mis nägi alguses välja nagu nutsakas. Peagi sai mees aru, et see on metallist sõrmus.

«Kui ma koju jõudsin ja selle mustusest puhastasin, mõistsin, et see on palju parem, kui ma arvasin,» ütleb ta hämmastava leiu kohta.

Oksjonimaja hindajad teatasid, et sõrmus pärineb 14. sajandist ja on ideaalses korras. Väärtuslik ehe on kaunistatud teemandiga ja koosneb kahest omavahel põimunud «kuldpaelast», mis sümboliseerivad abieluliitu.

Sõrmuse sisse on graveeritud vanaprantsuse keeles: «Mina hoian sinu usku, sina hoiad minu.» Oletatakse, et sõrmus kuulus paruness Joan Brooke'ile: tema abikaasa kinkis ehte talle 1388. aastal.

Sõrmus läheb oksjonile 29. novembril. Ehte hinnaks arvatakse hinnanguliselt 30–40 tuhat naela. «Sellist sõrmust ei leia te kusagilt mujalt. Neil päevil oli iga sõrmus ainulaadne. Sellist masstoodanguna ei tehtud. See on hämmastav,» ütleb Board.

Märksõnad
Tagasi üles