R, 9.12.2022

Charles keelas printsess Dianal oma lemmik ilutoodet kasutada – millist ja miks?

Naine
Charles keelas printsess Dianal oma lemmik ilutoodet kasutada – millist ja miks?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Printsess Diana koos Charlesiga.
Printsess Diana koos Charlesiga. Foto: EPA/People/Scanpix

Kuningas Charles III ja printsess Diana abielu oli täis vaidlusi ja probleeme. Niisiis tülitses kuninglik paar isegi kosmeetika pärast. Keeldude ja skandaalide algatajaks toona oli Suurbritannia tulevane kuningas.

Kujuta ette, kui sinu abikaasa või elukaaslane tuleks ühel päeval sinu juurde ja ütleks, et peaksid unustama oma lemmikkosmeetikatoote, mida iga päev kasutad. Kuidas sina sellele reageeriksid? Ja kas sa kuuletuks oma mehe nõudmisele, kui ta suudab oma soovi hästi ära põhjendada?

Selline olukord juhtus aastaid tagasi printsi staatuses olnud Charlesi ja printsess Diana abielus. Kuninglike biograafide sõnul arvas printsess Diana, et Charles on oma nõudmist esitades «täitsa hulluks läinud». 

Nagu selgus, keelas Charles 1980. aastate lõpus Kensingtoni palees ametlikult juukselaki kasutamise. Esiteks kehtis see keeld konkreetselt Diana kohta – tema armastas juukselakiga kindlat soengut teha.

Charles oli veendunud, et juukselakk on keskkonnale halb, sest aerosoolid tekitasid osoonikihti auke. Loomulikult ei sisalda kaasaegsed tooted enam sellises koguses atmosfäärile ohtlikke komponente. Kuid 1980. aastatel oli kindlasti põhjendatud juukselaki kasutamist vähendada.

Fotograaf David Bailey, kes oli Dianaga rohkem kui korra koos töötanud, märkis, et printsess oli juukselakist nii sõltuvuses, et kui ta seda ei kasutanud, nägid ta juuksed tõesti kohutavad välja – «kõvad, nagu plastist mannekeenil». Võime ette kujutada, kuidas printsess Dianal polnud lihtne lakist loobuda, kuna ta armastas seda väga aktiivselt kasutada!

Märksõnad
Tagasi üles