E, 25.09.2023

FÄNNID ON VAIMUSTUSES ⟩ Disney uues filmis astub üles ajaloo esimene pluss-suuruses peategelane

Naine
Facebook
Comments
Disney peakontor.
Disney peakontor. Foto: Shutterstock

Disney uus lühifilm «Reflect», mis viitab peegeldusele, süstib vaatajatesse kehapositiivsust ja tervislikumat minapilti. Loo peategelane on tantsulembeline Bianca, kes läheb ajalukku kui esimene pluss-suuruses Disney kangelanna.

Animatsioon jutustab loo Biancast, noorest balletitantsijast, kes võitleb oma peegelpildiga, ületades sealjuures kahtlused ja hirmu ning leides oma sisemise jõu, armastuse ja tugevused. Kuue minuti pikkune lühifilm on meeliülendav lugu kehadüsmorfiast ja enesekindluse saavutamisest.

Disney animatsioonikunstnik ja režissöör Hillary Bradfield tegi linateose lootuses, et selle vaatajad tunnevad end filmi järel oma kehas mugavamalt. «Mõnikord tuleb läbida pimedaid kohti ja tunda ebamugavust, et jõuda heasse kohta. See muudab ka hea koha palju ilusamaks,» sõnab naine filmi esilinastusel antud intervjuus.

Disney sotsiaalmeedia kanalitel avaldatud klipis näeb Biancat peegli ees balletti harjutamas, kuni peegelpilt hakkab lagunema. Enesekindlusega võideldes leiab ta lõpuks tugevuse oma jalgades ja tantsib, kuni häiriv peegel jääb tagaplaanile.

Disney on viimasel ajal püüdnud oma avalikku mainet ümber kujundada, luues oma filmidesse rohkem eriilmelisi tegelaskujusid. 2020. aastal tutvustas ettevõte oma algatust Stories Matter, lubades olla kaasavam ja hoolivam ning võidelda teadlikult ja sihikindlalt eri häälte ja vaatenurkade eest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles