R, 31.03.2023

PEAB PAIKA? ⟩ Just neid omadusi tahab iga naine esmakohtumisel mehes näha

Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Shutterstock

Oled just tutvumisäpis uue ägeda naisega tutvunud ja mõtled, kuidas edasi minna? Kas peaks varsti kokku saama? Kuidas käituda? Kuidas talle rohkem meeldida? Tutvumisportaal MeetnFly uuris, millist nõu annab meestele kogenud psühholoogiadoktor John Gottman, kes on raamatu «Mida naised tahavad» autor.

See ei ole nüüd paljudele üllatav, et naised otsivad mehe juures esmajoones usaldusväärsust. Tutvumisel otsib naine sellest omadusest kindlasti märke — ja seda juba esimesel kohtumisel.

Kuidas saad sina enda käitumisega usaldusväärsust suurendada või hoopis vähendada?

Loevad isegi väiksed asjad: kas sa jõuad õigeks ajaks kohtumisele? Kas sa pead uuele tuttavale antud lubadusi? Kas sa võtad naise tundeid ja emotsioone arvesse? Kas sa oled aus? Kas uue tuttavaga aega veetes pöörad tähelepanu ka teistele naistele ja püüad nende tähelepanu? Kas sa vaatad vilksamisi enda telefoni, kui naine sinuga räägib? Kas mängid kohtingul kõva meest ja flirdid teenindava personaliga? Kõik eelpool mainitu näitab, kui usaldusväärne sa oled.

Kaabakad ei meeldi naistele, eriti suhte loomise eesmärgil, ja kui oled tegelikult usaldusväärne inimene, siis tead, et üleolevad teod räägivad sinu eest ja iga naine kujundab sinust arvamuse sinu tegude põhjal.

Mis veel on naistele oluline? Professor Gotmann on välja toonud, et naisi tõmbab tutvumisel mehe enesekindlus — palun seda mitte segi ajada ülbusega! Ülbusega ei jõua kindlasti kaugele. See on märk ebakindlusest ning enamasti peletab selline käitumine naisi eemale. Kohtingul ei soovitata ka küsida, kas ma ikka meeldin sulle või kuidas naise arvates kohting sujub. Need küsimused jätavad juba eos mehest veidi ebakindlama mulje. Professor Gotmanni sõnul soovib naine ebakindla mehe väga kiirelt sõbratsooni suunata, kuid seda sa ju ei soovi, või kuidas?

Enesehinnangu tõstmisega saame me kõik tegeleda, ära muretse! Näiteks Peaasi kodulehel on head soovitused, mida sellisel juhul ette võtta.

Suurema tõenäosusega saab naine kohtingust positiivse elamuse, kui lased tal enda lugu jutustada, küsid küsimusi eesmärgiga teda rohkem tundma õppida ja lased tal ennast erilise ning tähtsana tunda. Proovi keskenduda teisele poolele, siis tuntakse ka sinu vastu huvi. Ära muretse — naine, kellele on tähelepanu pööratud ja tema vastu huvi tuntakse, on kindlasti meeldiv vestluspartner, kes pöörab tähelepanu ka sulle.

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Märksõnad
Tagasi üles