L, 3.12.2022

VIDEO ja GALERII ⟩ Diana Arno: «Ma olin šokis! Täiesti sõnatu!»

Intervjuu Kuldnõela võitjaga otse Tallinn Fashion Weekilt
Diana Arno: «Ma olin šokis! Täiesti sõnatu!»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Kõige kuldsem disainer Eesti moekaadril täna – see on Kuldnõela võitja Diana Arno. Autor, kelle suurlinlik stiil, luksuslikud materjalid ja peen gamma meenutab hoopis enam moepealinnu ja slaavi minimalismi kui kohalikku moekeelt. Tallinn Fashion Weeki lava ja moepubliku südamed vallutas aga tõeline värviplahvatus. Žüriiliige Tanel Veenre arvas: «See disainer näitas täna oma elu parimat kollektsiooni». Palju õnne, Diana Arno!

Diana Arno on salapärane talent. Tallinn Fashion Weekil on ta osalenud palju kordi, aga andnud siinsel meediamaastikul kindlasti kõige vähem intervjuusid. Põhjust selleks otseselt polegi – Diana Arnot ei takitsa keelebarjäär, vähene enesekindlus ega sõnumipuudus. Kõik on alati olemas. Öelda oleks tal küllaga! Lihtsalt tagasihoidlik kaunitar pole seni tähelepanu soovinud. Las mood räägib enda eest. Ja see on sümpaatne mõte.

Seda põnevam on Diana Arnoga silmast silma tuttavaks saada. Enne kaamera käivitamist seisab mul korraga rahvusvaheliselt eduka ja kõrgelt autasustatud moetalendi asemel kõrval väga armas ja siiras tüdruk, kes ütleb: «Ma olin šokis! Täiesti sõnatu! See, et ma võidan... see tundus mulle võimatu!»

Diana Arno, palju õnne sulle!

Suur aitäh.

Milline oli esimene tunne, kui said teada, et just sina võitsid?

Ma tõesti ei uskunud sellesse, et ma võidan. Aga see nominatsioon oli iseenesest minu jaoks juba suur võit!

Kuldnõel 2022 laureaat Diana Arno andis vahetult peale Eesti mainekaima moeauhinna võitu intervjuu Postimehele.
Kuldnõel 2022 laureaat Diana Arno andis vahetult peale Eesti mainekaima moeauhinna võitu intervjuu Postimehele. Foto: Madis Veltman

Kui nüüd kirjeldada Diana Arno stiili – mis on need elemendid või isikupära, millega sa silma jääd?

Ma arvan, et meie stiil on väga erk. See on tehtud naisele, kes armastab tähelepanu, ta ei karda seda. Meil on igasuguseid detaile ja me kasutame väga huvitavaid kangaid.

See kollektsioon tuli välja väga positiivne, rõõmsameelne. See on nagu vitamiinikokteil! Erksad värvid, ilusad kangad. Tahtsin midagi positiivset teha.

Kuldnõela võitja Diana Arno
Kuldnõela võitja Diana Arno Foto: Erlend Štaub/TFW

Kas on siis tunne, et just positiivsust on meie maailmas puudu? Kuidasmoodi riided saavad seda anda?

Minul on tõesti puudu praegu positiivsusest! Kui ma vaatan praegu kõiki uudiseid, siis tõesti on väga kurb. Just sellepärast tuli selline kollektsioon, et tahaks natuke teistmoodi mõelda ja näidata inimestele, et meie elus on siiski veel ka positiivne poole alles. Isegi kui me seda ei näe.

Diana Arno lubas, et tema mood mõjub nagu vitamiinipomm ja hea tuju teraapia. Vaatame ja tõesti – ongi nii!
Diana Arno lubas, et tema mood mõjub nagu vitamiinipomm ja hea tuju teraapia. Vaatame ja tõesti – ongi nii! Foto: Erlend Štaub/TFW

Anna üks stiilisoovitus – mida tasub kanda sel sügisel? Üks konkreetne asi.

Üks asi? Kindlasti trench-coat. Minu lemmikasi garderoobis. Meie kollektsioonis on väga ilusad ja väga omapärased trench'id.

Ma pean ültema ka seda, et Diana Arno trench-coat'ide hulgas on ka selline, mis paljastab naba!

Jaa, aga mitte iga trench on selline. Meil on üks väga huvitav trench nagu transformer. Sa saad teha sellest vesti, lühikese jope ja kanda ka terve mantlina.

Diana Arno trench-coat, täiesti omanäoline, kuid ometi moeklassik.
Diana Arno trench-coat, täiesti omanäoline, kuid ometi moeklassik. Foto: Erlend Štaub/TFW
Diana Arno – vaadake, mida trech-transformer suudab! 
Diana Arno – vaadake, mida trech-transformer suudab! Foto: Erlend Štaub/TFW

Võidurõõmu keskel vilksatas ka üks tumedam vari. Hetkeks tekitas tänases keerulises maailmas poleemikat tõsiasi, et Diana Arno on küll Eesti tüdruk ja siin lausa iluduskuningannaks kroonitud, ent täna elab ta peamiselt Venemaal. Selle riigiga seondub täna hulk häirivaid teemasid, mida siinse moeloo kontekstis oleks kohatu kajastada.

Siiski tundus žüriile põhjendamatu ja ebaõiglane neid seoseid moekunstnikuga siduda. Seda enam, et Diana Arno on selgelt väljendanud sõjavastast meelsust, kaastunnet inimeste vastu ja mõistnud, et kõige enam vajame me kõik midagi helget, mis meid kannatustest kõrgemale tõstaks.

Helesinine tundub olevat üks disaineri lemmiktoone – midagi helesinist on läbi aastate alati moelaval, nii ka seekord. Lummav!
Helesinine tundub olevat üks disaineri lemmiktoone – midagi helesinist on läbi aastate alati moelaval, nii ka seekord. Lummav! Foto: Erlend Štaub/TFW

Mille poolest on siis unikaalne ja võitu väärt just Diana Arno? Ta on tehnoloogiliselt perfektne, jääb silma oma suurlinliku käekirjaga ja disainilt ääretult põnev. Kui sa vaatad neid asju lähemalt, siis mida rohkem sa vaatad, seda rohkem sa tahad vaadata. Väga lihtne on sellesse põnevasse moemaailma armuda.

Diana Arno. Kuldnõela võitja ees, modellid disaineri järel.
Diana Arno. Kuldnõela võitja ees, modellid disaineri järel. Foto: Erlend Štaub/TFW
Märksõnad
Tagasi üles