R, 9.12.2022

4-aastaselt röövitud laps leiti elusana 53 aastat hiljem

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
4-aastaselt röövitud laps leiti elusana 53 aastat hiljem
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Fotolavastus
Fotolavastus Foto: Shutterstock

Susan Gervaise oli 1969. aastal neljane, kui ränduripere pakkus, et viib ta koos oma lastega Floridasse Disney Worldi, kuid ei toonud last enam kunagi tagasi. 

Susan rääkis, et kasvas pärast röövimist üles rändurite perekonnas, kes reisisid pidevalt. Ta sai lapsena oma tulevaste uute vanematega tuttavaks, kes soovisid last Disneylandi minekuga rõõmustada ning pärisema andis notari juures vajalike dokumentide vormistamiseks tüdrukukese sünnitunnistuse. Kuid reisumeestel oli algusest peale plaan laps röövida ja nii nad ka tegid. 

Tema uus ema ja isa viisid ta Kanadasse, Austraaliasse ja Uus-Meremaale, valetades, et on Susani äsja adopteerinud.

Vahepeal veetis tema Ühendkuningriigi pere viis aastakümmet meeleheitlikult oma last otsides, kartes, et nad ei näe teda enam iial. 

Nad on nüüd lõpuks taas kohtunud pärast seda, kui Susani abikaasa postitas Austraalias Facebooki üleskutse. 30 minuti jooksul said tema sugulased Lääne-Yorkshire'is Pontefractis sellest kiiresti teada ja vastasid. Tänaseks on Susan kohtunud neljaga oma kuuest õe-vennaga.

Kolme lapse ema Susan rääkis oma loo, et anda lootust teistele kadunud laste sugulastele, näiteks McCannidele, kelle tütar Madeleine kadus 2007. aastal Portugalis puhkusereisil. 

Susan elab täna Austraalias ja tal on neli lapselast. «Esimesed eluaastad elasin koos oma kuue õe-vennaga vanas vagunelamus. Mu ema kasvatas meid üksinda ja me ei saanud endale reisimist lubada. Ma sõbrunesin Šotimaalt pärit paariga, kellel oli kaks poega. Ma arvan, et nad tahtsid tüdrukut.

Nad küsisid mu emalt, kas nad võiksid mind Disney Worldi viia ja ema andis neile dokumentide vormistamiseks minu sünnitunnistuse. Selle asemel viisid nad mind Kanadasse, siis Austraaliasse ja hiljem Uus-Meremaale. See oli nende plaan algusest peale.»

Susanile öeldi, et ta lapsendati pärast seda, kui tema bioloogilised vanemad temast lahti ütlesid. «Ma elasin koos maailmarändurite kogukonnaga, mu lapsepõlv oli õnnelik ja rõõmus ning olin hoitud, armastatud ja hellitatud. Olin alati rõõmus ja kasvasin reisides ümber maailma.» 

Susan, kes juhib koos oma reisist abikaasa Hamiltoniga (57) heategevusorganisatsiooni Fresh Start Mission, sai tõe teada, kui tal oli vaja oma passi uuendada, ega suutnud leida ühtegi tõendit lapsendamise kohta.

«See, mis minuga juhtus, ei ehmatanud mind põrmugi. Ma lihtsalt elasin oma elu edasi,» ütles ta. «Alles siis, kui üks adopteeritud naine küsis minult, mida mu perekond Ühendkuningriigis tunneb, läks mu peas pirn põlema ja sain aru, et pean nad üles otsima. Kui ma oma perega rääkisin, nutsid nad hüsteeriliselt, sest ma olin elus.»

Ta korraldas oma külastuse Inglismaale oma 57. sünnipäevaks, et saaks koos oma bioloogilise perega pidutseda. 

Tema bioloogiline ema suri traagiliselt kaheksa aastat tagasi, teadmata, et tema tütar on elus ja terve. 

Madeleine'i vanemad Gerry ja Kate ei olnud kommenteerimiseks kättesaadavad.

Madeleine McCann
Madeleine McCann Foto: ROPI/Zuma Press/Scanpix

Kuid perele lähedane allikas ütles: «Nad on alati öelnud, et kuni nad ei ole silmitsi vaieldamatute tõenditega vastupidise kohta, usuvad nad jätkuvalt, et Madeleine võib veel elus olla ja nad võivad ühel päeval temaga taaskohtuda. Sellised juhtumid näitavad, et lootust ei tohi kunagi kaotada.» 

Märksõnad
Tagasi üles