R, 9.12.2022
Mehe käitumine pärast tüli reedab tema kohta nii mõndagi
Foto: Pexels / CC0 Licence
Naine
Mehe käitumine pärast tüli reedab tema kohta nii mõndagi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1

Suhtes tuleb ikka ette lahkhelisid, mis võivad tahtmatult tüliks paisuda. Tülid iseenesest pole halvad, küll aga määrab teie suhte see, kuidas te konflikte lahendate.

All on mõned naiste näited, kuidas nende mees tülide korral käitub. Psühholoog selgitab, mida see mehe kohta peegeldab ja kuidas olukordi paremini lahendada.

Ta teeb näo, nagu poleks midagi juhtunud

«Ma ei oska eriti oma emotsioone ohjata, kuid üldiselt rahunen kiiresti maha. Mu mees teab seda ja helistab mulle paari tunni pärast, nagu poleks midagi juhtunud,» kirjeldab naine.

Psühholoogi arvamus:

«Selline käitumine on üks lihtsamaid psühholoogilise kaitse meetodeid. Mees pole valmis probleeme lahendama ja loodab, et kõik laheneb iseenesest. See reaktsioon on tiksuv viitsütikuga pomm. Kui üks partneritest ignoreerib probleeme või lükkab nende lahendamise edasi, siis ühel päeval koguneb nii palju teemasid, et suhe kukub lihtsalt kokku. Selline käitumine on omane just neile, kes pole harjunud ja ei oska oma tunnetest rääkida.»

Ta külvab mind kingitustega üle

«Kui koguda kokku kõik lilled, mis mu armastatu mulle pärast meie tülisid tõi, võiks poe avada. Aga ma eelistan, et ta lihtsalt ütleks: «Ma eksisin»,» ütleb naine.

Psühholoogi arvamus:

«Kui seda tuleb ette aeg-ajalt, siis pole põhjust muretseda. Kui ta aga lahendabki kõiki probleeme nii, tuleks asja uurida. Esiteks ei ole selline inimene naistest väga kõrgel arvamusel, kui ta usub, et nende heakskiit on ostetav. Teiseks ei hinda ta partnerit kui inimest, sest ta ei püüagi teda mõista. Ära oota temalt siirast vabandust. Kuid loomulikult pead temaga sellest rääkima.»

Ta tirib mu kohe voodisse

«Peaaegu iga meie vaidlus lõpeb voodis. Mõnikord on mul lihtsam vaikselt nõustuda kui selgitada, miks mul tuju ei ole,» avaldab naine.

Psühholoogi arvamus:

«Kuna mees ei suuda saavutada partneriga täielikku emotsionaalset lähedust, püüab ta seda füüsilisega asendada. Ta tahab, et elu oleks pidev naudingute jada, ta pole valmis raskusteks. Võimalik on ka macho-kompleks: enda tähtsuse tunnetamiseks peab mees lihtsalt kindel olema, et keegi teine ei suuda kunagi vastu panna tema sarmile ja jõule.»

Ta paneb pea liiva alla

«Minu abikaasa on konfliktivaba inimene. Niipea kui ta näeb, et ma lähen keema, tõstab ta käed üles ja annab alla, öeldes: «Tee nii, nagu sulle meeldib»,» kirjeldab naine.

Psühholoogi arvamus:

«Tundub, et partner püüab iga hinna eest rahu säilitada. Miks? Kui me loobume omakasupüüdlikust huvist, siis kõige tõenäolisem seletus on see, et te pole suhtes võrdsed. Abikaasa on oma naise emotsioonidest liiga sõltuv, ei ole tema armastuses kindel, kardab kohutavalt naist kaotada või tunneb, et ongi juba kaotanud.»

Ta võitleb viimse hetkeni

«Minu partner on elukutselt advokaat ja kui me vaidleme, käitub ta, nagu see oleks kriminaalprotsess. Leppida saame vaid tingimusel, et mina esmalt oma süüd tunnistan,» ütleb naine.

Psühholoogi arvamus:

«Sellise tegelasega pole lihtne tunda end armastatuna ja õnnelikuna. Võime öelda, et ta on põhjusega jurist – ta tunneb pidevalt vajadust kellelegi midagi tõestada. Võib-olla olid tema vanemad liiga autoritaarsed ja tal oli lapsena raske end kehtestada. Ta on kangekaelne, oma eesmärkide saavutamisel sihikindel ja ei vali soovitu saavutamiseks vahendeid. Elukaaslane on talle omal moel kallis, kuid ülespuhutud ego ei lase hetkekski vihjata, et ta võib eksida.»

Ta eelistab kõike distantsilt lahendada

«Pärast meie tülisid pommitab ta mind sõnumitega. Ma isegi ei tea, millal ta nende kirjutamiseks aega leiab, sest ta on autojuht ja on alati teel.»

Psühholoogi arvamus:

«Inimesed, kes eelistavad asju lahendada sõnumite, suhtlusvõrgustike ja telefonikõnede kaudu, ei ole endas eriti kindlad. See on lihtsalt nii. Seda tüüpi mees kardab oma partneri reaktsiooni, kardab tõrjumist ja kardab, et ei leia õigeid sõnu. Ta on veidi aeglane, ei kipu kiiresti reageerima, vajab aega olukorra üle järelemõtlemiseks. Suhted on talle olulised, kuid vahel jääb tal sihikindlusest vajaka. Sellise inimesega suheldes pead ise initsiatiivi haarama.»

Ta muudab kõik naljaks

«Kui ma pahandan, hakkab poiss-sõber mind imiteerima. Väga raske on olla vihane inimese peale, kes mind naerma ajab!»

Psühholoogi arvamus:

«Võid olla kindel, et oled talle tõesti kallis ja ta soovib siiralt, et teiega kõik hästi oleks. Ta on täis üllatusi, on leplik, seltskondlik, andestav, heatujuline ja sarmikas. Kuid soov muuta konflikt naljaks räägib siiski teatavast lapsikusest. Võib-olla arvab ta lihtsalt, et probleem pole märkimisväärne ja ta ei saa siiralt aru, miks sa ikka veel pahurad.»

Märksõnad
Tagasi üles