R, 9.12.2022

Just nii kaua võtab aega, et oma endisest kallimast üle saada

Naine
Just nii kaua võtab aega, et oma endisest kallimast üle saada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Enamasti jääb pärast lahkuminemist hinge ebamugav tunne, millest tahaks kiiremas korras lahti saada. Paljudel kulub kaua aega, et oma endisest kallimast lõplikult üle saada.

Kuigi pärast lahkuminekut võib süda olla murtud ja hinges on igatsusvalu, tuleb eluga edasi liikuda. Kuid kui palju kulub aega, et oma endisest kaaslasest lõplikult üle saada?

Sageli on pärast lahkuminekut ebamugavust tekitav tunne, mis justkui ei tahagi mööduda. Teaduslikult on uuritud, kui kaua läheb aega, et oma endisest kallimast üle saada. 

Öeldakse, et teisest inimesest üle saamiseks kulub keskmiselt 3-6 kuud. Mida rohkem emotsionaalselt kiindunud oled, seda pikem võib olla tervenemisprotsess. Seetõttu võib tõsisest suhtest ülesaamiseks kuluda mõnel juhul lausa mitu aastat. 

Lahkumisest saab kiiremini üle, kui aitad ise paranemisele kaasa. Igaüks kogeb lahkuminekut omal moel, kuid mõne jaoks võib abi olla sellest, kui keskendud sellele, mis sind pärast lahkuminekut hästi tundma paneb. Samuti aitab kaasa, kui vabaned esemetest, mis sulle endist kaaslast ja teie koosveedetud aega meenutavad. Paljud naised näiteks vabanevad oma endiselt kallimalt saadud kingitustest, sest need võivad mingis mõttes energeetiliselt edasi mõjutama jääda.

Kui tunned, et sa pole eelmisest suhtes veel täielikult taastunud, ära kiirusta oma ellu uut armastust otsima. Esmalt on tähtis taastada sinu enda rahulolu ja tasakaal, alles siis oled valmis uuele inimesele armastust pakkuma. Vajadusel küsi abi psühholoogilt, kes aitab mõtted ja fookused selgeks mõelda.

Märksõnad
Tagasi üles