N, 8.12.2022

JAHEDAD SUHTED ⟩ Prints William tegi Camilla kohta järsu avalduse

Naine
Prints William tegi Camilla kohta järsu avalduse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Prints William ja Camilla 10. septembril 2022.
Prints William ja Camilla 10. septembril 2022. Foto: Kirsty O'Connor/Pool Photo via AP/Scanpix

Paljud on mõelnud, et millist rolli täidab Camilla oma abikaasa lastelaste eludes. Prints William on Camillale väga konkreetselt selgeks teinud, et ta ei ole tema lastele kasuvanaema. 

Kirjanik Angela Levin avaldas oma uues raamatus «Camilla: From Outcast to Queen Consort» (Camilla: teekond põlatud naisest kuninga abikaasani – tõlge), millised on Camilla suhted kuningas Charlesi laste ja lastelastega. 

Pärast kuningliku perekonnaga liitumist on Camilla saavutanud tugeva positsiooni, kuid autor Angela Levini sõnul on tal mõne kuningliku pere liikmega jätkuvalt mõnevõrra jahedad suhted.

«William on teinud selgeks, et Camilla on tema isa «teine naine», kuid mitte kasuvanaema tema lastele,» kirjeldab autor. Raamatus lisatakse, et lastel on «kaks vanaisa, aga ainult üks vanaema».

Raamatus kirjeldatakse ka seda, kuidas Camilla lähenes prints Williamile ja prints Harryle pärast seda, kui ta 2005. aastal Charlesiga abiellus. «William ja Harry olid 23- ja 20-aastased, kui Camillast ametlikult nende kasuema sai,» seisab raamatus.

«Ta oli pigem sõbralik täiskasvanu, keda nad aeg-ajalt kuninglikel kogunemistel nägid. Ta püüdis olla pigem julgustav kui mõjukas.» Samuti pole ta püüdnud prints Williami ja Kate Middletoni laste prints George'i, printsess Charlotte'i ja prints Louis'i kasuvanaemana üle võtta vastutust, eriti kuna Catherine'i vanemad Carole ja Michael Middleton on nendega nii lähedased.

Camilla ühines kuningliku perega pärast printsess Diana traagilist surma. Ka Tina Brown kirjutas oma raamatus, et William ja Harry käitusid Camillaga alati viisakalt, kuid nende suhted isa uue abikaasaga jäid pigem jahedaks.

Brown selgitas raamatus, kuidas Charles palkas avalike suhete juhi Mark Bollandi, kes aitas muuhulgas Camillal avalikkuse heakskiitu võita. Näiteks kirjutati lehtedes, et Camilla suhted on Charlesi poegadega soojemaks muutunud. Tegelikult oli see väljamõeldis, et rahva poolehoidu võita. 

Mitte just kuigi palju aastaid tagasi kurtis prints Harry kibedalt oma sõpradele, kuidas Camilla kaaperdas tema vana magamistoa Highgrove'is, Charlesi Gloucestershire'i mõisas, ja muutis selle enda riietusruumiks.

Kui Camilla suhtes aus olla, ei proovinud ta kunagi poistele ema asendada. Prints Williami ja Harry silmis oli ta lihtsalt «teine naine», kes röövis nende väärtusliku aja isaga. 

Märksõnad
Tagasi üles