R, 9.12.2022

ARSTIDE NIPP ⟩ Nii saad kontrollida, kas oled ülekaaluline või mitte

Naine
Nii saad kontrollida, kas oled ülekaaluline või mitte
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Liigne kaal on teema, millest ei soovita väga rääkida. Mõnikord pigistatakse selle terviseprobleemi ees silm sootuks kinni. Kuidas aga aru saada, kas oled ülekaaluline või mitte?

Ülekaalulisus on mõnevõrra subjektiivne. Ühele naisele ei pruugi tema üsna laiad puusad meeldida ja ta arvab, et kaalub liiga palju. Teine muretseb oma topeltlõua pärast, kuigi tegelikult on tema keha nagu kriips. Mõned, vastupidi, ei paista probleemi olemasolu märkavat ja usuvad, et head inimest peabki olema palju.

Tasub meeles pidada, et kaalutõusuga kaasnevad terviseprobleemid, mida tuleb hoolikalt jälgida. Ülekaalulisi inimesi tabavad tõenäolisemalt erinevad haigused. Sellepärast küsivad arstid vastuvõtul sageli sinu pikkust ja kaalu, et valemi abil kehamassiindeks välja arvutada.

Kuid mitte kõik meist ei tea oma täpset kaalu – paljudel ei olegi kodus kaalu. Kui ka sina oled üks neist, kellel puudub enda kaalumiseks mõõteriist, saad oma terviseseisundit ka ilma kaaluta kontrollida.

Nimelt on väga heaks indikaatoriks vööümbermõõt. Naiste vööümbermõõt (hoolimata kehatüübist) ei tohiks ületada 80 cm ja meestel 94 cm. Seda seetõttu, et talje ümbermõõdu järgi saab hinnata mitte ainult figuuri proportsionaalsust, vaid ka vistseraalse rasva hulka kehas, mis paikneb elutähtsate organite ümber ja võib häirida nende normaalset talitlust. Siseorganite ümber paiknev rasv on tervisele äärmiselt ohtlik!

Kas sina tead, mitu sentimeetrit sinu vööümbermõõt on?

Märksõnad
Tagasi üles