R, 9.12.2022

PESUHIID ÕPETAB ⟩ Just nii sageli pead oma rinnahoidjaid pesema

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Just nii sageli pead oma rinnahoidjaid pesema
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Õige hooldus hoiab ka kõige õrnemad pesutükid kaua kaunitena
Õige hooldus hoiab ka kõige õrnemad pesutükid kaua kaunitena Foto: Shutterstock

Me kõik teame, et pesu on üks õrnemaid esemeid meie garderoobis ja nende pesemine nõuab veidi enam läbimõtlemist. 

Erinevalt tavarõivastest, mille etikettidel on sõna otseses mõttes must-valged pesujuhised, on rinnahoidjate hooldus üks suur hall ala. 

Kas peaksime need lihtsalt teiste sarnaste värvidega riietega pesumasinasse viskama või kohtlema kuidagi eriliselt? Kas käsitsipesu oleks õigem ja pesutükke säästvam valik? Küsimustele vastuseid aitab leida Debora Ramos, pesufirma La Perla arendusjuht. Naine on kauni pesu maailmas töötanud juba üle 20 aasta, mis teeb temast tõelise asjatundja ja kogemustega eksperdi. 

Kohe saab selgeks, et kogu rinnahoidjaäri on lihtsam ja vähem salapärasem, kui tundub. Aga siit konkreetsed juhendid ja näpunäited, kuidas oma pesu võimalikult kaua kauni ja toetavana hoida. 

1. Loo pesurutiin 

«Tavaliselt saab rinnahoidjaid kanda kaks korda, enne kui need vajavad pesemist,» selgitab Ramos. «Kuna neil on otsene kontakt nahaga, tuleb neid hoida võimalikult hügieeniliste ja puhastena. Soovitan omada kolme või nelja mugavat rinnahoidjat, mida kannate vaheldumisi, mis tähendab, et te ei jää kunagi ilma puhta rinnahoidjata.»

2. Käsitsipesu on parim

«Kuna paljud pesudisainid sisaldavad pitsi, tikandeid või käsitööna valminud detaile, on need uskumatult õrnad ja soovitan neid alati käsitsi pesta. Ma pesen isegi oma T-särkide rinnahoidjaid käsitsi, kuna leian, et see aitab neil oma kuju kauem säilitada,» ütleb Ramos.

3. Arvesta temperatuuri

«Temperatuuri valimine võib olla keeruline. Liiga külm vesi ei pese korralikult; liiga kuum võib kahjustada kangast (ja käsi!). Soe vesi on kuldne kesktee ja ideaalne lahendus,» annab Ramos nõu.

4. Kui just pead masinas pesema...

«Ma saan aru, et käsitsi pesemine võib tunduda tüütu lisatööna. Nii et kui masinpesu on vältimatu, veendu, et rinnahoidja haagid on alati kinni, et need ei takerduks õrna pesueseme või teiste riiete külge. Veelgi parem oleks asetada need eraldi pesukotti,» juhendas ekspert.

Märksõnad
Tagasi üles