R, 9.12.2022

RAHVAS MARUS ⟩ Ukraina naisi ja lapsi sunnitakse Venemaalt põgenenud meestega koos elama

Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
Ukraina naisi ja lapsi sunnitakse Venemaalt põgenenud meestega koos elama
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Ukraina naine koos oma lapsega.
Ukraina naine koos oma lapsega. Foto: Rick Mave / SOPA Images via ZUMA Press Wire / Scanpix

Soome saabunud Ukraina sõjapõgenikud andsid teada, et viimastel päevadel on hakatud nende juurde paigutama Venemaalt tulnud mehi. Ukraina naistes ja lastes tekitab see hirmu ja stressi, vahendab Ilta-Sanomat.

Sotsiaalmeediasse on pandud kirjeldus selle kohta, kuidas Soomes seadis pagulaskeskusse sisse end suur hulk mehi, kes on põgenenud oma kodumaalt Venemaalt. Enamik pagulaskeskuse elanikke on aga naised ja lapsed, kes on tulnud Mariupolist, Izjumist, Hersonist ja teistest Ukraina sõjapiirkondadest.

Märgitakse, et naised on pagulaskeskuses šokis ja lastele ei osata seletada, kuidas elada koos inimestega, kelle riik sind ennast tapab. Kommentaarides on märgitud, et Soome saabunud venelased pole pagulased ja neid ei tohiks pagulaskeskustesse paigutada. Ukrainlannad on olukorras nõutud, kuid peamiselt tekitab see neile lisahirmu ja stressi.

Postituses kajastub ka hirm, et kui venelased tulevad Soome elama, hakkavad nad seal oma õigusi nõudma. Lisatakse, et sellisele tegevusele tuleks piir panna. Kõik venelased soovitatakse kohe Soomest välja saata, sest neil pole õigust Soomes elada. Veel kirjutatakse, et kui neile meeldib Putin, tuleks neil ikkagi tagasi Venemaale minna ja Ukraina vastu sõdida, mitte argpükslikult Soome põgeneda. Need, kes vihkavad Putinit, peaksid kommenteerijate arvates Venemaale minema, et Putinit tagandada või siis minema Ukrainasse Venemaa vastu võitlema.

Teised kommenteerijad soovitavad jällegi inimlikumad olla ja venelastesse leebemalt suhtuda. Märgitakse, et iga inimese elu on väärtuslik.

Selle peale vastati, et terroristidele pole võimalik kaasa tunda. Venelased on aastakümneid ukrainlasi alandanud ja kutsunud üles neid tapma. Kommenteerijate sõnul ei saa terroristidega sõprust luua. Märgitakse, et kõik venelased on vastutavad selle eest, mis praegu Ukrainas toimub.

Märksõnad
Tagasi üles