R, 9.12.2022

KES ON KOLMAS? ⟩ Avalikustati kuningas Charlesi uus ametlik perefoto, millel on saladuslikult kolm Walesi printsi

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Avalikustati kuningas Charlesi uus ametlik perefoto, millel on saladuslikult kolm Walesi printsi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuninglik konsort Camilla ja kuningas Charles
Kuninglik konsort Camilla ja kuningas Charles Foto: Victoria Jones/POOL/AFP/Scanpix

Buckinghami palee avaldas laupäeva õhtul Charlesi pereportree, millel poseerivad musta riietunud, kuid naeratavad kuningas ja prints William oma abikaasade Camilla ja Catherine'iga. 

Foto kuningas Charles IIIst ja tema abikaasast Camillast, kes seisavad Walesi printsi ja printsessi kõrval, tehti Buckinghami palees 18. septembril, vaid 10 päeva pärast kuninganna Elizabeth II surma. Kuningapere liikmed kannavad musta, sest pilt tehti ajal, kui kestis riiklik lein. Sel viisil andsid nad märku oma leinast, kuid täitsid ka  ametlikke kohustusi. 

Kuninglik konsort Camilla, kuningas Charles III, Walesi prints William ning Walesi printsess Catherine. 
Kuninglik konsort Camilla, kuningas Charles III, Walesi prints William ning Walesi printsess Catherine. Foto: Chris Jackson/AFP/Scanpix

73-aastane Charles seisab, vasak käsi hooletult taskus, parem käsi õrnalt ümber Camilla. 40-aastane William seisab uhkelt oma isa ja naise Catherine'i vahel. Kogu pere vaatab kaamerasse ja naeratab soojalt. 

Pildi teeb eriliseks see, et sellel on kolm Walesi printsi. Nendeks on Charles, kes sai tiitli 1958. aastal ja William, kes võttis rolli pärast Tema Majesteedi surma. Kullisilmsed vaatajad märkasid ka, et jäädvustus on tehtud George IV portree eest, kellest sai Walesi prints juba mõni päev pärast tema sündi 1762. aastal. 

Kuningakoja ekspertide sõnul hakatakse ilmselt tihti Charlesi ja Williamit ametlikel sündmustel koos nägema. On tehtud ettepanek, et William jagaks Charlesiga mõningaid ülesandeid, et 73-aastase kuninga koormust kergendada.

Märksõnad
Tagasi üles