R, 9.12.2022

Mehi sõtta saatvatele Venemaa peredele pakutakse vahetuskaubaks kapsast ja lambaid

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Mehi sõtta saatvatele Venemaa peredele pakutakse vahetuskaubaks kapsast ja lambaid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Politsei ajab laiali protesti, mille korraldasid Venemaa naised oma meeste mobilisatsioonist päästmiseks
Politsei ajab laiali protesti, mille korraldasid Venemaa naised oma meeste mobilisatsioonist päästmiseks Foto: AFP/SCANPIX

Venemaal protestivad naised, et oma mehi ja poegi mitte sõtta saata. Ukrainasse sõdima saadetud Tuva meeste perekondadele pakutakse lohutuseks toidukraami ja lambaid. 

Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu kodupiirkonnas, mägises Tuva vabariigis, on seni sõtta saadetud meeste abikaasadele ja emadele üle antud 91 elusat jäära. Neid jagatakse Ukrainasse mobiliseeritud meeste eest. Peredele kingitakse ka kartulit, jahu, kapsast, sütt ja küttepuid. 

Piltidel on näha veoautodel suurel hulgal lambaid. Piirkondlik valitsus kingib igale perekonnale lamba või midagi samaväärset, olenevalt nende elukohast. Erinevad linnaosad annavad lammaste kõrval välja kartuleid, jahu, kapsast, küttepuid ja sütt. Lisaks võib iga alla 17-aastaste lastega pere saada 5000 rubla (umbes 90 eurot).

Need hüvitusmeetmed võeti kasutusele pärast seda, kui Vene politsei vedas jõhkralt arestikambritesse naisi, kes protestisid Tuvas oma piirkonna meeste mobiliseerimise vastu. Kokku peeti kinni 27 naist, kelle puhul kasutati vägivalda. 

Tuva on Venemaa kaitseministri koduregioon.

Märksõnad
Tagasi üles