R, 9.12.2022

Kuninganna kirstu viimsele teekonnale saatnud 18-aastane sõdur leiti surnuna

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Kuninganna kirstu viimsele teekonnale saatnud 18-aastane sõdur leiti surnuna
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuninganna Elizabeth II ametlik matusetseremoonia
Kuninganna Elizabeth II ametlik matusetseremoonia Foto: Laurent VU/Scanpix

18-aastane kaardiväelane Jack Burnell-Williams kandis eelmisel esmaspäeval, 19. septembril, kuninganna Elizabeth II matustel olulist rolli. 

Londoni kasarmust leiti surnuna 18-aastane Jack Burnell-Williams, kes veel nädal tagasi kandis olulist rolli Elizabeth II riiklikus matuserongkäigus, saates monarhi kirstu. 

Londoni kiirabi, politsei ja parameedikud kutsuti kolmapäeval kell 15.48 Londoni Knightsbridge'i Hyde Parki kasarmutesse, et püüda noormeest päästa. Kahjuks ei õnnestunud neil noormehe elu päästa ja Burnell-Williams tunnistati sündmuskohal surnuks. Politseil pole põhjust kuritegu kahtlustada, vahendas Mail Online. 

Metropolitani politsei pressiesindaja ütles: «18-aastane mees tunnistati sündmuskohal surnuks. Tema lähedasi on teavitatud. Surm oli ootamatu, seda uuritakse, aga ei käsitleta kahtlasena. Ametnikud koostavad koronerile surma kohta raporti.»

Tema Majesteedi matustel valvas Burnell-Williams monarhi kirstu, kui see oma viimsele teekonnale saadeti. Hukkunud noorehe perekond teatas uhkusega, et nende poeg täitis kuninganna ees oma kohustust. 

Kuninganna matusepäeval kirjutas sõduri isa Daniel Burnell: «Mu poeg täidab oma kohust kuninganna heaks tema viimasel teekonnal. Olen sinu üle nii uhke, Jack!»

Väidetavalt räägiti isale poja surmast mõni tund pärast seda, kui see kolmapäeval juhtus.

Burnell-Williamsi tüdruksõber Molly Holmes kirjutas sotsiaalmeedias: «Igavesti hakkan sind igatsema, mu arm. Mu süda on täiesti kildudeks.»

Tema mälestamiseks laseb perekond homme taevasse sinised õhupallid.

Märksõnad
Tagasi üles