R, 9.12.2022

Kui sul on tundlik nahk, siis järgi tooteid ostes neid põhimõtteid

Naine
Kui sul on tundlik nahk, siis järgi tooteid ostes neid põhimõtteid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Hiljutiste uuringute järgi on suurem osa naisi tundliku nahaga. Ja ometi tundub raske leida tooteid, mis ei ärrita nahka. Allergoloog ja immunoloog Anjuli Mehrotra jagab nõu, mida silmas pidada tundliku naha hooldamisel.

1. Ära võta reklaamlauseid puhta kullana

Loe toodetel olevaid silte. Mehrotra toob näitena välja sellise sõna nagu «hüpoallergeenne». «Praegu ei ole selle termini kohta kindlat määratlust ega regulatsiooni, seega võivad ärritavad koostisosad ikka veel sisse hiilida.» Tema sõnul sisaldavad «hüpoallergeensetena» märgistatud tooted sageli tugevaid allergeene. Nii et kõige kindlam on jälgida koostisosi.

2. «Täiesti looduslik» ei võrdu alati «ohutu»

See, et toode on looduslik, ei tähenda, et nahal sellele reaktsiooni ei tekiks. Allergeenid on väga erinevad ja võivad esineda ka looduslikes toodetes.

3. Testi uut toodet natuke kauem

Kui sul on tundlik nahk, siis tõenäoliselt proovid toodet randme siseküljel või kõrva taga, enne kui seda tervel oma näol kasutad. Kuid eriti tundliku nahaga inimeste puhul nõuab testimine veidi rohkem aega ja vaeva. Mehrotra sõnul on suurim viga see, et inimesed ei oota piisavalt kaua. Paikne nahaallergia võib välja lüüa isegi paar päeva hiljem. Ta soovitab kanda pisike kogu toodet kaks-kolm päeva otse lõuajoonele. Kui kõik on korras ka neljandal-viiendal päeval, jätka toote proovimist näol. Võib tunduda paras tegemine, aga siiski parem, kui pärast ärritunud nahka tohterdada, kirjutab mindbodygreen.

Märksõnad
Tagasi üles