R, 9.12.2022

NUNNUMEETER LAES ⟩ Titad tuterdavad moelavale

Tallinn Fashion Week
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Titad tuterdavad moelavale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Haruu kavandab kogu perele - kõige tillematele, aga ka vanematele. Isegi kodu ja elustiili peale on mõeldud.
Haruu kavandab kogu perele - kõige tillematele, aga ka vanematele. Isegi kodu ja elustiili peale on mõeldud. Foto: Tallinn Fashion Week / Haruu

Sellist asja pole veel nähtud - titad moelaval! Elurõõmsaid lapsi ja lastemoodi oleme Tallinn Fashion Weeki raames näinud ka varem, aga päris tibatillukesi modelle mitte. Üllatuse taga seisab üks nummi perekond ning Kristiine, Virko ja nende laste loodud Eestimaine moemärk Haruu.

Uued moemärgid, mida keegi veel nii lähedalt pole näinud. Just neid üllatusi oodatakse Tallinn Fashion Weekilt kõige enam. Haruu aga üllatab lausa mitmes mastaabis - kogu märgi ja käekirjaga, aga ka sellega, kes moodi esitlema tulevad. Mõni täiskasvanu, tõsi küll, pääseb samuti moelavale. Aga lisaks on seal päris pisikesed. Sellised nagu pildil. Kui armas! 

Mida tillukesem kandja, seda mõnusam ja looduslähedasem olgu mood.
Mida tillukesem kandja, seda mõnusam ja looduslähedasem olgu mood. Foto: Tallinn Fashion Week / Haruu

Haruu märk on hästi armas ja eestilik – looduse hõng on juures, gamma pehmelt harmooniline, disain praktiline, samas võluv. Põhjamaine disain pehmes-südamlikus kastmes. 

Nime sai Haruu märk hundipärimusest, seda tarka looma on alati austatud. Haruu on karja juht, sisehääl, mida kuulda võtta. Disainikeelgi suunab justkui väljast sissepoole - ei ole teistele meeldida püüdmise asju, pigem iseenda armastamise ja loodusega kooskõlas kulgemise rõivad. Soojus igas mõistes nagu selle tähendust tajume.

Kristiina ja Virko oli rohelise maailmavaateha paar, aga samamoodi nagu pereks kasvamine tuli nende ellu koos esimese lapsega, nii ka oma disainimärgi sünd. «Tahtsime luua midagi täiesti teistsugust — aastaringselt kantavat ja trendikat, ent aeglasest moest inspireeritud kvaliteetseid rõivaid — nii sündiski pereettevõte Haruu,» on nende endi selgitus loole.

Alustati lastest, suurtele hakati riideid tegema alles hiljem. Sarnaselt nagu Karin Rask oma moemaailma üles ehitas - väikestest printsessidest suurteni. Haruu moes käivad asjas samapidi - mida pisem, seda tähtsam.

Haruu loojad Virko ja Kristiine
Haruu loojad Virko ja Kristiine Foto: Tallinn Fashion Week / Haruu

Tööjaotus on orgaaniline nagu kogu disain. Asjade disainiga tegeleb peamiselt Kriistiine. Tema ka viimistleb Haruu toodete lõiked ning kogub ideid uuteks toodeteks. Kõik asjad valmivad Eesti väikestes õmblustöökodades, et toetada omasid. Tootmist ja müüki korraldab Virko. Ja lapsed on samuti ettevõttes ametis - nemad inspireerivad! Perekond on kõige tähtsam, selle armsa alustala peal seisab kogu kollektsiooni idee.

Kaisukas
Kaisukas Foto: Haruu
Märksõnad
Tagasi üles