R, 9.12.2022

OLE NAGU KUNINGAS ⟩ Charlesi hoolega valitud hommikusöök tugevdab südant, pikendab eluiga ja vähendab vähiriski

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Charlesi hoolega valitud hommikusöök tugevdab südant, pikendab eluiga ja vähendab vähiriski
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ühendkuningriigi kuningas Charles lII
Ühendkuningriigi kuningas Charles lII Foto: MURRAY SANDERS/POOL/AFP/Scanpix

Kuninga endise pressisekretäri sõnul naudib Charles III hilist hommikusööki, mis koosneb hoopiski joogist. See valik pole aga juhuslik, riigipea hommikused ampsud-lonksud on valitud vähendamaks vähiriski, tugevdama tema südant ning pikendama eluiga. 

Kuna kuninga ajakava on äärmiselt tihe, peavad tema eined elustiili toetama, andma vajalikku energiat ning toitaineid. Väidetavalt mõjutavad tema hommikusöögivalikud positiivselt pikaealisust tänu nende vähivastastele ja kolesterooli langetavatele omadustele.

Lifesumi toitumisspetsialisti Signe Svanfeldti sõnul on kuninga lemmikuim kuum jook selline, mis turgutab südame tervist ja alandab vererõhku. Nimelt joob monarh Darjeelingi teed ja klaasikese värskelt pressitud puuviljamahla. Mõlemad joogid pälvivad mitmel põhjusel spetsialisti kiidusõnu. 

«Darjeelingi tee sisaldab antioksüdantide, vitamiinide ja polüfenoolide sisalduse tõttu palju tervisega seotud eeliseid. Muuhulgas on see vererõhku langetav, põletikku vähendav ja südame tervist tugevdav,» selgitas Signe.

Mõõdukas puuviljamahla tarbimine aitab organismi vitamiinide ja mineraalainetega varustada, suurendades samal ajal väga oluliste kiudainete osa kuninga toidusedelis.

Siiski ei tasu liialdada ka tervislikkude toiduainetega. «Mõned puuviljamahlad sisaldavad ka palju suhkrut ja kaloreid, mis tähendab, et inimesed peaksid vältima liiga palju mahla tarbimist,» rõhutas Signe lõpuks ning pani südamele, et eelkõige peab toituma vaheldusrikkalt ning tervislik toit on hea enesetunde alus. 

Märksõnad
Tagasi üles