R, 9.12.2022

KEERULINE KLEIDILEPING ⟩ Pruudisalong ähvardab mõrsjat krõbeda trahviga: kui sa kaalust alla ei võta...

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Pruudisalong ähvardab mõrsjat krõbeda trahviga: kui sa kaalust alla ei võta...
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kas kleidipoe poolt on selline leping normaalne?
Kas kleidipoe poolt on selline leping normaalne? Foto: Shutterstock

Pulmade organiseerimine on tulevaste abiellujate jaoks väga stressirohke ja kiire aeg. Üks briti pruut aga on veel suuremas pabinas kui varem, sest sõlmis pruudisalongiga omapärase lepingu. 

Mirroriga võttis ühendust pruudi sõber, kes oli pulmakleitide poe suhtumisest enam kui hämmingus, nimetades nendepoolset kommunikatsiooni ja suhtumist mürgiseks ning alandavaks. Nimelt peab tema peagi abielluv sõbranna kaotama nelja kuuga seitse kilo või maksma salongile lisatasu 500 eurot. Ärevil naise sõnul ostis pruut oma tähtsaks päevaks tuntud disaineri väga kalli kleidi ja käis eelmisel nädalal mõõduproovis. 

Kohtumisel teatati talle, et kuna ta on kahe kleidisuuruse vahel, peab ta maksma täiendavalt 500 eurot, et saaks täpselt selgaistuva kleidi. Kui ta sellega nõus ei ole, tuleb tal allkirjastada leping, millega garanteerib, et võtab pulmadele eelneva nelja kuu jooksul alla seitse kilogrammi ning mahub seega väiksemas suurusnumbris olevasse kleiti. 

Pöördudes ühte pulmafoorumisse nõu küsima, küsis ta teistelt kas see on nii kallite ostude puhul tavaline protseduur. Ta lisas: «Moedisaineri juurde mineku mõte ju ongi selles, et saad täpselt enda kehamõõtude järgi paraja ja hästiistuva kleidi. Või olen ma millestki valesti aru saanud ja liiga vanamoodne?» 

Inimesed jagunesid kaheks, vaieldes kas poe müügipoliitika oli õiglane või mitte. Kui mõned arvasid, et see on liiga karm, siis teised väitsid, et pood soovib ennast lihtsalt viimase hetke halbade üllatuste eest kaitsta. 

Märksõnad
Tagasi üles