T, 21.03.2023

MOESTART ⟩ Tallinn Fashion Week algab täna

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Tallinn Fashion Week algab täna
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
  • Kes võidab Kuldnõela?
  • Milliseid talente näeb esmakordselt?
  • Siseringi viited – milliste etenduste puhul pilku teritada?

Tähelepanu, valmis olla, moestart! Tasub aegsasti endale vabasid õhtuid tekitama hakata, sest Tallinn Fashion Week vallutab Kultuurikatla juba 18.–21. oktoobrini. Eesti olulisemale moesündmusele annab täna õhtul avapaugu Kuldnõela gala. 

Mida tähele panna? Moenädalale annab juba täna õhtul Kultuurikatlas suure ja sädeleva aupaugu Kuldnõela gala, kus antakse välja Eesti moekunsti kaalukaim ja mainekaim moeauhind. Tänavused Kuldnõela nominendid on Liina Stein, Vilve Unt ja Diana Arno. Pole kahtlust, et igaüks neist eriilmelistest ja võrreldamatult erinevate käekirjadega loojatest vääriks võitu. Hõbenõela nominendid on Ennos ja Hannes Rüütel.

Liina Stein, Tallinn Fashion Week FOTO:
Liina Stein, Tallinn Fashion Week FOTO: Foto: Erlend Staub
Diana Arno
Diana Arno Foto: Tallinn Fashion Week
Mood Vilve Unt, stilist Marion Laev. FOTO:
Mood Vilve Unt, stilist Marion Laev. FOTO: Foto: Virge Viertek

Hõbenõela nominendid on sel korral sõelal ainult kaks, sest väljavalitute hulka pääsevad vaid parimatest parimad. Sel korral leidis žürii, et ennolematult kirka ja selgelt omanäolise moesähvatusega said eelmisel aastal hakkama Ennos ja Hannes Rüütel

Ennos TFW2019
Ennos TFW2019 Foto: Erlend Štaub / TFW
Hannes Rüütel. TFW 
Hannes Rüütel. TFW Foto: Erlend Štaub

Vaata ka seda: Meestemood, mida isegi naised tahaks kanda

Kolmandat korda antakse välja ka parima aksessuaarilooja auhind Kuldne Nõelakoda, mille nominendid on Vivian Vau, Anneli Tammik ja Liis Kalda. Kes võidavad? See selgub juba teisipäeval.

Anneli Tammiku «Lumi»
Anneli Tammiku «Lumi» Foto: Anneli Tammik

Veel põnevamaid palu? Tingimata tasub pilku teritada Kriss Sooniku etenduse tarbeks. See rahvusvahelise kaliibriga ja erakordselt ulja, modernse käekirjaga talent ei valmista iial pettumust, vaid laeb moepubliku värsket energiat täis. 

Kriss Soonik. Tallinn Fashion Week 2022 toimub juba 18.–21. oktoobril Kultuurikatlas. Väike isuärataja on siin!
Kriss Soonik. Tallinn Fashion Week 2022 toimub juba 18.–21. oktoobril Kultuurikatlas. Väike isuärataja on siin! Foto: Tallinn Fashion Week

Kirglikult soovitame ka Siret Designi etendust. Mulle oma moenädaladebüüdi teinud disaineri käekiri on lihtsalt sedavõrd rafineeritud, stiilne ja meistrioskused ületamatult perfektsed. Mida lähemalt vaatad, seda enam vaimustud!

Siret Design. Tallinn Fashion Week 2022 toimub juba 18.–21. oktoobril Kultuurikatlas. Väike isuärataja on siin!
Siret Design. Tallinn Fashion Week 2022 toimub juba 18.–21. oktoobril Kultuurikatlas. Väike isuärataja on siin! Foto: Tallinn Fashion Week

Loe ka seda: Esimest korda moenädalal üles astunud disainer lõi publikul vaimustusest hinge kinni

Ja kelle etendust alati hinge pidades oodatakse, on muinasjutulise käekirjaga moetrio Embassy of Fashion stuudiost. Aldo Järvsoo, Riina Põldroos ja Ketlin Bachmann oskavad tunnete keelt ja kavandavad moodi, mis ei paita vaid silma – need on moeasjad hingele ja emotsioonidele, tõsijutt! 

Kellel on eriline anne disainida jumalannakleite? Loomulikult Aldo Järvsool.
Kellel on eriline anne disainida jumalannakleite? Loomulikult Aldo Järvsool. Foto: Konstantin Sednev
Riina Põldroosi voogav siidleit hoiab kandja jahedas kallistuses. FOTO:
Riina Põldroosi voogav siidleit hoiab kandja jahedas kallistuses. FOTO: Foto: Erlend Štaub
Haldjad. Ketlin Bachmann. FOTO:
Haldjad. Ketlin Bachmann. FOTO: Foto: Erlend Štaub
Vilve Unt. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas.
Vilve Unt. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas. Foto: Tallinn Fashion Week

Uusi tulijaid on sel Tallinn Fashion Weekil terve aukartust äratav paraad. Mitmed neist on nimekad ja kogenud disainerid ja vilunud meistrid, kuid sellele lavale pole nad siiani sattunud. Kuid on ka täiesti uusi pööraseid ideid. Tasub valvel olla – lausa kuus üllatust on tulekul!

Loe ka seda: Kleitidega mehed, linnanõiad ja elusad sallid Disainiöös

Kolmapäevastest tipphetkedest tasub kindlasti pilku teritada Brand No.8 etenduse eel, mis sai eelmise aasta moenädalal publiku hulgast enim kiitvaid sõnu.

VAATA VIDEOT: Kes on Eesti parimad disainerid ja miks?

Kuid ka LeSaar, mida disainerina veab Jelena Heinsaar, ja Lotte Jürjendal väärivad ootamist, moenädalal toimub alati vägevaid ja üllatavaid etendusi. Rõõmu ja sära toovad ka Perit Muuga, Donna Nordica ja Kriss Soonik.

Neljapäeval tasub end pikemalt moelainele häälestada, sest eelkõige on oodata ridamisi maiuspalu kantava moekunsti sõpradele. Vaata, vaimustu ja pane kohe selga! Üles astuvad Karin Rask, kes tuleb moenädalale esimest korda, ja I V L / Inga Vatsk-Laasner, kelle isikupärane käekiri ja seksikas-iseteadlik minimalism on palju populaarsust kogunud. Näha saab uue näoga Ivo Nikkolo ja alati suurejoonelise Kirill Safonovi kollektsioone. Punkti panevad päevale Natali Õnnis ja Alexanderling.

TFW on alati uhke, vaata: Kogu TFW moeparaad täies ilus

Reede on aga glamuuri päralt! Siret Design tõusis moenädala debüüdiga nagu tulejutt kohalikku moetavasse. On ka uudseid üllatusi: Minimene ja Haruu. Ning nädala lõpu rosinatena on üles rivistatud moeetendused, mida Eesti moegurmaanid enim armastavad ja ootavad – Mammu Couture'i naiselikud unelmad ning Embassy of Fashioni moemaja geeniuste Ketlin Bachmanni, Riina Põldroosi ja Aldo Järvsoo muinasjutud. Kindlasti saab saalist erakordse elamuse ning iga mudel väärib täit tähelepanu!

Hannes Rüütel. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas.
Hannes Rüütel. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas. Foto: Tallinn Fashion Week

Piletid sügisesele moenädalale saab soetada SIIT.

Tallinn Fashion Weeki programm on leitav siit!

21. korda toimuval moenädalal on veel paljude armastatud kodumaiste disainerite uusim moelooming, aga ei puudu ka üllatavad värsked tegijad. Glamuurse kõrgmoe ja ekspressiivse tänavastiili kõrval saab moepublik Tallinn Fashion Weekil nautida laste- ja meesterõivaste etendusi ning rõhku pannakse ka keskkonnasõbralikkusele. Tallinn Fashion Week on võitnud kohaliku moepubliku südamed ning köitnud ka rahvusvahelise moepressi tähelepanu. Lisaks moele laval näeb säravaid ideid ja disainikatsetusi ka publiku ridades. Moenädala stiilseimad riietujad ja põnevaimad uudised toob, nagu alati, lugejani Postimees Naine – püsi meiega!

Meenuta mulluseid säravaid moetähti – Eesti parimad riietujad tabatud. Kes nad on?

Diana Arno. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas.
Diana Arno. Eesti oodatuim moesündmus Tallinn Fashion Week jõuab publiku ette juba 18.–21. oktoobrini Kultuurikatlas. Foto: Tallinn Fashion Week
Märksõnad
Tagasi üles