R, 9.12.2022

Avalikustati esmakordselt kuningas Charles III ametlik monogramm

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Avalikustati esmakordselt kuningas Charles III ametlik monogramm
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuningas Charles III
Kuningas Charles III Foto: Stephane de Sakutin/Pool via REUTERS/Scanpix

Buckinghami palee avalikustas eile, 26. septembril uue kuninga monogrammi. See hakkab asendama senist, 70 aastat troonil olnud kuninganna Elizabeth II signatuuri.

Kuninganna Elizabeth II ametlik leinaaeg hakkab läbi saama ja Buckinghami palee avaldas eile esimest korda kuningas Charles III ametliku monogrammi. 

Kuningas Charles III monogramm ilmub lähikuudel ja -aastatel valitsushoonetele, riigidokumentidele, postkastidele ja -markidele. Välja vahetatakse ka rahatähed, kuid see on järk-järguline protsess ja võtab aastaid. 

Monogramm kujutab kuninga nime esimest tähte C-d ja on põimunud R-tähega, mis sümboliseerib ladinakeelset sõna «Rex» ehk kuningas. R-tähe pauna sees on järjekorranumber III. Tähtede kohal asub kroon. 

Kuningas Charles III ametlik monogramm
Kuningas Charles III ametlik monogramm Foto: Reuters/ScanPix

Monogramm on Charlesi isiklik omand ja monarh valis selle välja relvakolledži koostatud kavandite seeriast. Šoti versioonil on Šotimaa kroon ja selle kiitis heaks Lord Lyon King of Arms.

Samal päeval teatas Royal Mail neljast postmargist, mis kujutavad lahkunud kuninganna Elizabeth II ja antakse välja erikollektsioonina tema mälestuseks. Kuninga poolt heaks kiidetud postmargid tulevad müüki alates 10. novembrist. 

Märksõnad
Tagasi üles