R, 9.12.2022

Kõige rõvedam tegevus vetsus, millest naised kuidagi loobuda ei suuda

Naine
Kõige rõvedam tegevus vetsus, millest naised kuidagi loobuda ei suuda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Shutterstock

On ütlematagi selge, et tualettruum on ebahügieeniline koht. Sellest hoolimata ei suuda paljud naised (ja ka mehed) pealtnäha süütust tegevusest lahti öelda. Loe alt, millest täpsemalt jutt!

Pea ükski inimene ei kujuta oma elu ilma nutitelefonita enam ette. Meie elu sõltub sellest nii palju, et kui telefon peaks äkitselt hävima, jääb elu justkui seisma. Telefonita ei astuta kodust sammugi kaugemale – mis veel hullem, see võetakse isegi tualettruumi kaasa. Kuid kas see ikka on mõistlik tegevus?  

Isegi kui sul pole harjumuseks telefon vannituppa või vetsu kaasa võtta, on see niisamagi väga määrdunud. Telefoni pind sisaldab üle 100 000 erineva bakteri ja viiruse, kirjutab Glamour. See, kui suure tõenäosusega sa vetsust baktereid juurde kogud, sõltub sinu hügieeniharjumustest.

Inimesed pesevad pärast tualettruumi külastamist küll käsi, kuid unustatakse, et ka telefon tahab desinfitseerimist. Oma seadet puhastades tasub teada, milliste spetsiaalsete ainetega seda teha võib, et ei rikuks nutitelefoni ekraani. Kas sinul püsib meeles, et telefon tuleb pärast igat tualetikülastust puhastada? Kui sa ei viitsi sellega jännata, jäta telefon tualettruumi võtmata.

Miks telefonil pesitsevad bakterid kahjulikud on?

Kui telefon on räpane ja see helistades pidevalt ühe ja sama põse vastu puutub, võib su nahale põletik tekkida. Seetõttu peaksid meeles pidama, et ka näonahk vajab regulaarset puhastamist, sest telefoni ei õnnestu kunagi täiesti puhtana hoida. 

Kui sa ei saa kuidagi ilma telefonita tualetti minna, pea seda meeles alati desinfitseerida. On ka üks võimalus, kuidas telefoni tualetis käies puhtamana hoida. Selleks puuduta kõike asju ainult ühe käega. Nii saad kindel olla, et hoiad telefoni alati puhta käega. Kui on kätepesu aeg, leia telefoni jaoks samuti üks puhas nurgake, kuhu saaksid seadme korraks asetada. Aseta telefon näiteks kätekuivatuspaberi peale. 

Märksõnad
Tagasi üles