R, 9.12.2022

NAGU TITANIC ⟩ «Vesi tungis kajutisse ja arvasin, et nüüd ongi kõik...»

Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
«Vesi tungis kajutisse ja arvasin, et nüüd ongi kõik...»
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pildil on kruiisilaev, millega Adrienne meresõitu nautima läks.
Pildil on kruiisilaev, millega Adrienne meresõitu nautima läks. Foto: Adrienne Walk / SWNS / Scanpix

34-aastane Adrienne Walk oli koos õe ja kahe sõbraga Kariibi mere kruiisil, kui nad hommikul kohutava olukorra peale ärkasid. Vesi ujutas üle kümneid kajuteid ja naised kartsid halvimat.

Sotsiaaltöötaja ja kolme lapse ema Adrienne Walk läks kruiisil olles varakult magama, et järgmisel hommikul värskelt snorgeldama minna. Järsku ärkas ta üles selle peale, et tema kajutisse on tunginud vesi, mille tase ähvardava kiirusega aina tõuseb.

Seejärel jooksis ta šokiseisundis oma kajutist välja, et näha, mis toimub. Koridor ja kõik teised ruumid olid samuti üle ujutatud ning karta võis hullemat – laev on uppumas. 

Kajutid ja koridorid olid vett täis ning esialgu tekitas see kohutavat paanikat.
Kajutid ja koridorid olid vett täis ning esialgu tekitas see kohutavat paanikat. Foto: Adrienne Walk / SWNS / Scanpix

Mõni hetk hiljem said nad teada, et olukord pole siiski nii dramaatiline. Üleujutuse põhjuseks oli laevas lõhkenud veetoru. 

Texasest pärit Adrienne ütles: «Alguses, kui vett nägime, muretsesime, et kõik upuvad! Ootasime, millal ookeani piiri näeme, sest arvasime, et vajume. Mul jooksis silme eest elu läbi.»

Naine suutis kümne minuti jooksul nii üle mõelda, et hakkas juba enda surmakuulutust ette visualiseerima. «Kujutasin ette, kuidas me vees ulbime. Mõtlesin, et kuidas mu lapsed peavad oma sõpradele rääkima, et nende ema suri kruiisilaeval,» kirjeldab Adrienne. 

Adrienne Walk ja tema kolm last.
Adrienne Walk ja tema kolm last. Foto: Adrienne Walk / SWNS / Scanpix

Ühel hetkel sai Adrienne aru, et laev siiski ei vaju ning ta rahunes. Üsna pea jõudis tema kõrvu ka veetoruga juhtunud õnnetus.

Mis siis täpsemalt juhtus?

Selgus, et laevas lõhkes tõepoolest veetoru. Vesi oli lõhkunud selle ruumi ukse, kus toru lõhkes, mis tähendab, et kõik koridorid ja teised läheduses asuvad ruumid jäid vee alla. Juhtus nii, et paanika levis kiiremini kui teade tegelikust olukorrast.

Järgmisel päeval viidi reisijad puhtasse ja kuiva ruumi ning kõik nende märjad riided ja esemed puhastati ning kuivatati. 

Märksõnad
Tagasi üles