R, 9.12.2022

Saatan ikkagi ei kanna Pradat

Betty Ester-Väljaots
Saatan ikkagi ei kanna Pradat
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Anne Hathaway, Anna Wintour ja Serena Williams New Yorgis Michael Korsi moesõul.
Anne Hathaway, Anna Wintour ja Serena Williams New Yorgis Michael Korsi moesõul. Foto: Dimitrios Kambouris

Moesõudel juhtub ikka ootamatusi, Michael Korsi kevad-suve moekollektsiooni esitlus polnud erand. Rõivavaatemängu oli tulnud vaatama üllatuslik kooslus: näitleja Anne Hathaway ja ajakirja Vogue legendaarne peatoimetaja Anna Wintour .

Teadupärast linastus aastal 2006 film «Saatan kannab Pradat», mis oli tehtud Anna Wintouri assistendi kogemustel põhineva raamatu järgi. Terve maailm sai kiigata salapärase peatoimetaja igapäevaellu. Meryl Streep kehastas filmis kuulsa moeajakirja peatoimetajat ja Hathaway tema assistenti.

Ajakirjanikuks õppinud neiu leidis end maailmamuutvate lugude kirjutamise asemel täitmas kapriisse peatoimetaja soove, mis olid kaugel ajakirjaniku tööst ja isegi inimlikust bossi ja alluva suhtest. Kogu tööatmosfäär sõltus peatoimetaja tujudest, kuid assistendile tuli kogemus kasuks ning edasist elu jätkas ta juba stiilse ja enesekindla naisena.

Wintour pole muidugi kunagi filmi sisu kommenteerinud ega seda omaks võtnud. Ilmselt on tal aga olnud piisavalt kaua aega selle paralleeliga tegeleda ja see mänguks muuta, sest mis see mood ja moeajakirjanduski muud on kui üks suur ja ilus mäng. Mi­­chael Korsi sõul kandsid nii Wintour kui Hathaway Korsi loomingut.

Proua peatoimetaja kandis lendlevat lillelist kleiti, mida täiendas oma kaubamärgiks muutunud mustade päikeseprillidega. Hathawayl oli aga seljas pruun nahkmantel, mis sarnanes jakiga, mida ta filmis kandis. Samuti olid ta juuksed seatud hobusesabasse, mis oli iseloomulik tema filmi tegelaskujule.

Et kuulsate ja moekate armee oleks esireas täiuslik, istus paari kõrval veel fuksiaroosas tennisist Serena Williams . Niipea, kui tekib arvamus, et moeajakirjad on minevik, teeb 72-aastane Wintour midagi, mis ta jälle ajakirjanduse esikülgedele kannab. Betty Ester-Väljaots

Märksõnad
Tagasi üles