Magistrikraadiga matemaatik ja Tervisekassa andmeanalüütik Ksenia Niglas (30) on omandanud kolm magistrikraadi ning töötab nüüd enda unelmate ametikohal. Ksenia jagab Postimehega tehnikat, mis on aidanud tal oma eesmärgid saavutada.
Teil on olnud pikk ja põnev haridustee – gümnaasium, bakalaureusekraad ja kolm magistrikraadi – ning olete lõpetanud igaühe neist hiilgavate tulemustega. Kuidas seda suutsite?
See tuli üsna loomulikult, olin matemaatikas ja reaalainetes juba keskkooli ajal tugev. Väikse vaevaga said kirjandus ja teised humanitaarained ka tehtud. Ülikoolis tuli rohkem pingutada, sest sealne matemaatika erines keskkooli omast. Eriti keeruliseks läks, kui õppisin kõrvalt teisi erialasid, näiteks haridusteadust: siis tuli korralikult aega panustada, et sellest midagi välja tuleks. Kõige paremini tuli see esile välismaal: seal ootab sind uus maailm ning ka sulle seatud ootused on täiesti teised mis Eestis.
Kas teadsite juba väiksena, et soovite õppimisele pühenduda, või avastasite armastuse õppimise vastu jooksvalt?
Kusjuures mul polnud kooliajal üldse kindlat plaani tuleviku suhtes. Otsustasin matemaatikat õppima minna lõpuklassi keskel ehk üsna viimasel minutil. Matemaatika kasuks rääkis selle mitmekesisus – ainet saab paljudel erialadel rakendada. Ülikooli minnes avastasin, kui väga mulle akadeemiline õhkkond meeldib ning hakkasin mõtlema doktorantuuri peale. Doktorantuuris aga avastasin, et see ikka pole minu jaoks.
Seejärel tulite Cambridge’ist Tallinna haigekassasse tööle.
Eestisse tulles sattusin kõigepealt hoopis statistikaametisse, kus avastasin, et mulle meeldib andmetega töötada, ja seejärel suundusin juba haigekassasse.
Olete TikTokis korduvalt puudutanud soolise võrdõiguslikkuse teemat ja palgalõhet. Kuidas teile tundub, kuidas sellega Eestis seis on?