Minu lugu on justkui kõige tavalisem näide perevägivalla õpikust: joodikust isaga, vaesest, lagunenud perekonnast pärit naise ääretult romantiline suhe, kiire kihlumine, sõge armastus ilusa ja viisaka mehe vastu, kes on oma hästi tasustatud kontoritööpostil kõrgelt hinnatud töötaja, vabal ajal andekas muusik ning intelligentne ja vaimukas vestluspartner.
Ehkki oma muidu vagase loomuse juures on ta aeg-ajalt kaunis temperamentne, ei usuks keegi temast eales mingisugust vägivalda, eriti mitte oma naise suhtes, kelle vastu ta suurt armastust avalikult välja näitab.
Suhte alguses oli ta minu jaoks ideaalne mees – üliromantiline, intelligentne, kena, lõbus, mõistev ja minusse meeletult armunud. Alkoholiga tal probleeme polnud. Küll aga ilmnes, et tal oli probleeme lähedaste suhete hoidmise ja tekkimisega.
Ta oli enamikust oma sõpradest võõrdunud ning väljendas nende suhtes pettumust. Samas ei otsinud ta ka uusi sõpru, ehkki lootsin väga, et ta leiab neid uues keskkonnas, kuhu oli minu pärast kolinud.
Seega olin mina talle ainus inimene, kellele ta sai hingelt kõik ära rääkida, ja paraku ka see, kelle peal oma frustratsiooni välja elada. Ta tunnistas mulle, et mõnekuisest kooselust pikemat suhet polnud tal varem kunagi olnud – see oli ainus märk, mis pani mind juba algul mõtlema, et miski võib olla mäda, kuna tegemist oli kolmekümnendates eluaastates meesterahvaga.
Kuid muidu oli tema käitumine ja olek nii laitmatu, et isegi pereterapeut ei näinud sellest läbi, kui olin juba mitu korda kurtnud, et mees mind lööb. Paariteraapia seansside ajal rääkis spetsialist hoopis, miks on naine nii suure hellusevajadusega, miks ta läheb aeg-ajalt hüsteeriasse ning milliste meetodite abil saaks ära hoida tülisituatsioone, kus kumbki pool enam teist ei kuula ja mõlemad karjuvad.