Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Kuidas hommikutundidel kohe särama hakata? Kethi Uibomägil on suurepärane harjumus!

Copy
Kethi Uibomägi.
Kethi Uibomägi. Foto: Liis Treimann/Postimees

Kethi Uibomägi jagas naeru ning häid mõtteid raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!». Kuidas päeva alguses end häälestada heale tujule? Mis oli selle suve kõige rabavam ja meeldejäävam sündmus? Saime teada, milline on Kethi suur ja siiras eraeluline unistus. 

«Mul on hea nipp, mida ma olen hakanud hommikuti tegema. Naerge või nutke! Olen 33-aastane ja teen hommikuvõimlemist. See ei ole nagu trenni eest, teen voodis kindlaid harjutusi. Alustan selili jalgrattasõidust ja lähen edasi kindlate venitustega. Ühte nalja teen veel - lükkan äratuskella edasi,» rääkis Kethi Uibomägi. 

Uibomägi lisas, et äratuskella edasi lükates ei taha ta lisaminuteid magamisele kulutada. «Näiteks täna oli äratus kell seitse ja panin äratuskella helinat veel üheksa minutit edasi. Kuid ma ei maga selle aja sees! Hoopis mõtlesin: täna tuleb mõnus päev! Käisin rahulikult oma päevaplaanid läbi ja alles siis ärkasin,» muigas ta.

«Erandid on muidugi nende siniste esmaspäevadega. Midagi pole teha. Eriti kui töötad toimetuses või kontoris - nii palju asju on nädalavahetusel juhtunud ja sa pead hakkama seda infot filtreerima, selekteerima ja kokku panema. Teisipäevaks on juba paljud asjad kenasti lahenenud,» märkis ta.

Uibomägi avaldas, et igapäevaselt teenib ta leiba just toimetustööga. «See on üks suur valikute tegemine! Heade seast teed parima valiku. See on päris stressirohke. Mul tuleb see hästi välja, kuid esmaspäeva õhtuks on toss tavaliselt väljas. Siis te mind näha ei tahaks: olen vaikne, omaette ja vaid kass on seltsiks,» tunnistas ta.

Rääkisime ka pikast suvest, mille käigus jätkus ohtralt nii puhkust kui seiklust. «Kõige rabavam asi juhtus Albaanias ja sellega oli seotud nii arstid kui ka haigla. Nimelt, mul tuleb uus reisisaade. See situatsioon pani kõik vägagi kaalule - kas saame jätkata või mitte. Nutsin ja naersin läbisegi. Mõtlesin endamisi, et pühade müristus! Ka sellist elu ja televisiooni ma tahtsingi? Lükkasin end päris korralikult üle võlli,» sõnas ta.

«Suvel tegelesin ka muusikaga ja mind rabas Viru Folk. Ma polnud juba ammu nii suurel üritusel esinenud ja oli tõeline aukartus publiku ees. Olime bändiga kokku pannud kontsertkava, kuid polnud kindel, mil moel see inimestele mõjub. Laval olles olin aga heas mõttes šokis, kogemus oli rabav. Publiku seas oli 9-kuune laps, kes hakkas esimesi samme tegema ja 60-aastane üleni tätoveeritud mees, kes õlletops käes meie laulude saatel kaasa liigutas. See, mida me ansambliga «Hõim» tegime....oli lihtsalt vau,» sõnas Uibomägi. 

Bändi «Hõim» algkoosseisus oli ka Ithaka Maria, kuid tänaseks ta sinna enam ei kuulu. «Ithaka Maria on hetkel õpetaja rollis ja nüüd olen lauljana vaid mina. Toimetada on oluliselt lihtsam, sest liikmeid vähem, oleme hetkel viiekesi. Olgem ausad - tempo on kõigil kiire ja vaja mõelda, mida prioriteediks võtame,» lisas ta.

«Unistustest rääkides...see on nüüd eraeluline. Ma arvan, et iga naine võiks olla ema. Mõni küll ei saa. Kuid need, kes saavad, nendele on see kindlasti privileeg. See on küll selline verstapost, kuhu üks kolmkümmend pluss naine oleks võinud juba jõuda või võiks jõuda. See on asi, mis mind hetkel kuklas motiveerib. Kuid selleks, et olla hea ema, võiks sul olla ka hea lapse isa. Ja sel teemal olete ise saanud meedias lugeda nii üht kui teist,» naeris Uibomägi.

Kethi Uibomägi tutvustas raadio Elmar hommikuprogrammis ansambel «Hõimu» värsket pala. «Pealkirjaks on «Upin» ja see tähendab seto keeles õuna. Miks mitte ka Apple tehnoloogiat. Matis Leima on bändis produtsent ja helilooja, tema ja Ivo Laanelind on kirjutanud kõik meie laulud. Sealt sündis ka see lugu. Räägib see sellest, et sul on telefon koguaeg ees ja sa ei taipa, et sõber on kõrval. Paljud on unustanud end sotsiaalmeedia hõlma ja nimetan seda lausa viiruseks. Sellest see laul räägibki,» lisas Kethi Uibomägi.

Kuula intervjuud SIIN.

Tagasi üles