Päikesekaitsevahendit valides soovitan leida endale selline, mis endale meeldib, seda nii lõhna kui tekstuuri osas. Päikesekaitse ei ole enam ammu see lapsepõlvest meeles olev paks rasvane valge mass, mis naha kleepuvaks tegi – apteegis on lai valik salve, kreeme, vedelikke, spreisid ning aerosoole, mis korrektselt kasutamisel annavad kõik adekvaatse kaitse UV-kiirte kahjuliku mõju eest.
UV-kaitse osas on oluline valida toode, millel oleks peal kirjas kaitse nii UVA kui UVB vastu ning mis oleks vähemalt 30, veel parem kui 50+ SPFiga. Number ei näita siinjuures mitte minuteid, kui kaua võib koos kreemiga päikese käes olla, vaid seda, kui mitu korda kiiremini põleks päikese käes ära ilma kreemita. See tähendab: kui UV- kiirgus on nii tugev, et nahk põleb ära juba ühe minutiga, siis SPF 30+ kreemi korralikult kasutades hakkab nahk põlema alles 30 minuti pärast. Kui nahk põleks ära kahe minuti pärast, siis SPF 30+ kasutades hakkaks nahk põlema tehniliselt alles 60 minuti pärast. Seetõttu sõltub päikesekaitse kreemi efektiivsus ka naha loomulikust kaitsest. Oluline on ka meeles pidada, et paratamatult katsume oma nahka, suvel ka higistame või käime ujumas – kreem kulub maha ning seda on vaatamata SPF numbrile vajalik uuendada iga paari tunni järel.
Ohutut päikesekiirguse doosi on raske üheselt sätestada. See oleneb UV-kiirguse intensiivsusest ning ka sellest, kui tundlik on inimese nahk päikesele. Adekvaatse päikesekaitsega võib päikese käes olla ka terve päeva. Soovituslik on siiski suvel keskpäevase päikese käes olles proovida varjus püsida.