Raamat «Peaasi, et oleks kirge!» on autor Ellen Kilgase sõnul südamlik ja värvikas ülevaade ühest humoorikast ja tembutavast poisiklutist, noorest kirglikust muusikust ja artistist, romantilisest, töökast ja andekast mehest. Juttu tuleb mehe edust ja ka eksimustest. Tõnu Kilgas kui sümbol Eesti teatrimaastikul on vaid üks pisike osa tema märkimisväärsest ja säravast elust.
«Tsitaate «peaasi, et oleks kirge!» ja «peaasi, et oleksid õnnelik!» kuulsin isa suust päris tihti. Ta ütles seda alatasa nii mulle kui ka oma sõpradele. Tema hinnangul pidid need kaks asja elus kindlasti olemas olema,» sõnas Ellen Kilgas.
Ellen Kilgas lisas, et isa oli üdini andekas, hea huumoriga ning lõbus mees. «Laval tõi ta alati endast välja parima! Ta andis endast 150 protsenti. Sellest teekonnast on antud raamatus ka väga palju juttu,» märkis ta.
«Isast raamatu loomine ei olnud aga mitte üldsegi naljategu. Vastutus oli mõistagi väga suur ja ma tegin seda tööd uhkusega. Mida rohkem ma kirjutasin, seda rohkem mõistsin kui palju ta oli oma elus saavutanud ja jõudnud. Tõeline kummardus talle selle eest,» sõnas ta.
Tütar Ellen tõi isa Tõnu Kilgase elust välja mõningaid tipphetkeid. «Oluline oli kindlasti teater «Vanemuine» aeg, sealt ta alustas oma teatriteed. Sealseid rolle oli määrava tähtsusega mitmeid. Kuid toon välja näiteks teener Sam Welleri rolli koomilises ooperis «Pickwick klubi». Vanalinnastuudio ajast tooksin välja aga lavastused «Cyrano de Bergerac» ja «Revident»,» rääkis ta.