Nele-Liis Vaiksoo läheb triatlonirajale naeratus suul

Raadio Elmar
Copy
Nele-Liis Vaiksoo
Nele-Liis Vaiksoo Foto: Raul Mee

Armastatud lauljanna Nele-Liis Vaiksoo on sel aastal Ironman Tallinn hea eesuju projekti saadik ning stardib pühapäeval poolpikale triatlonile. Raadio Elmar reedeses hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» sai kuulda tema poole aasta pikkustest treeningutest ja mõtetest enne suurt starti. 

Paar päeva enne rajale minekut võttis Nele-Liis Vaiksoo endale puhkehetke. Seda enam, et kimbutamas oli ka mingisugune väikene haigus, ostustas ta kehale suurt koormust enam mitte anda vaid piirduda väikeste jalutuskäikudega.

Ironman Tallinn hea eeskuju projekti saadikuna on triatloniga tegelemine naise ellu toonud väga palju treeninguid ja ülitugevaid emotsioone. «Eelkõige positiivseid,» rõhutab ta intervjuu ajal mitu korda ning selgitab, et iga inimene, kes on selle spordialaga tegelema hakanud ja esimese võistluse ära teinud, teab täpselt, millest ta räägib. «See tunne, mille saab pärast finišijoone ületamist, on täiesti kirjeldamatu! Ükskõik, millise ajaga või kuidas sa lõpetad. Minu esimene võistlus oli juba mitu kuud tagasi, aga siiamaani on see emotsioon minu sees,» kirjeldab ta tugevaid ja positiivseid tundeid.

Nele-Liis Vaiksoo ütleb, et tema missioon ei ole olnud kutsuda inimesi tegelema tippspordiga vaid pigem ärgitada liikuma: «Lähen ka ise rajale naeratus suul, ma küll pingutan ja annan endast maksimumi, aga ei lähe tippaega püüdma.» Kolmest alast kõige meeldivamaks peab ta ujumist ja loodab, et jääbki sellega tegelema. Viimaste kuude jooksul on ta saanud ka tagasisidet ning meenutab üht seika Harku järve ääres, kus inimesed tõmbasid kalipsosid selga ning ütlesid ausalt: «Tänu sinule me siin oleme!» Vaiksoo tahabki kutsuda inimesi just õue sportima: «See on minu jaoks uus asi, olen siiani treeninud enamasti siseruumides, kuid suvi on ilus, on super ilm, õues liigutada on äge ja mõnus ja minu meelest küll tervislik!»

Tuleb välja, et lauljanna peregi pole innustusest ilma jäänud: «Kui vanemad tõmbavad trenniriided selga, tahab laps ka kiiresti vudida.» Lisaks tundub talle, et pärast trenni on ta rahulikum, mõistlikum ja mõistvam. See võib tuleneda üldisest keha heaolust, mis kandub edasi igapäevaellu.

Kui kellelgi on vähegi olnud mõttes püüda end triatlonis proovile panna, siis Nele-Liis Vaiksoo sõnul on praegu suurepärane hetk hakata valmistuma järgmise aasta Ironmaniks. Näiteks olemasolevalt rattalt tolm maha pühkida, soetada maanteeratas ja hakata sügise tulekul keha ette valmistama, et kevadel jälle õues sportima asuda. Algajatel tuleb loomulikult kõik kolm ala põhjalikult läbi käia. «Jooks on minu jaoks olnud raske kõik need kuud,» toob Vaiksoo jutu sees välja oma murekoha «kui mu jalad pühapäeval pärast pikka rattasõitu joosta ei suuda, loodan, et kõnnisammu ikka suudan võtta ja ükskõik mil moel ma sinna lõppu ikka jõuan!»

Hommikujutu lõpus kutsus ta kõiki, kes nädalavahetusel pealinnas, laupäeval-pühapäeval Ironman Tallinn raja äärde kaasa elama.

Kuula jutuajamist järele siit: 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles