Virtuaalmaailm on tänapäeval lahutamatu osa inimese argielust — veebis peetakse koosolekuid, tellitakse koju tarbekaupa ning võetakse osa kontsertetendustest. MeetnFly sõnul leiab üha rohkem inimesi oma kallima läbi tutvumisportaali või -äpi. Kuidas aga teha kindlaks, kas kohtingurakenduses kohatud inimene on sinu jaoks see õige?
Kuidas saada aru, kas tutvumisäpis kohatud inimene on sinu jaoks õige?
Käi mitmetel kohtingutel
Soovitame enne lõpliku otsuse langetamist käia mitmetel kohtingutel ja teha seda seni, kuni tekib tunne, et soovid kellegagi ka teist ja kolmandat korda kohtuda. Siiski on eksperdid välja toodud, et maksimaalselt võiks kohtingul käia kuni üheksa erineva inimesega, mille järel võiks mõelda, keda soovitakse paremini tundma õppida. Tutvumisportaalid reklaamivad tihti kasutajatele potentsiaalsete kaaslaste suurt kättesaadavust. Kuid kas näiliselt lõputu valikute hulk on partneri leidmisel õnnistuse asemel hoopis takistuseks?
Väldi ülekoormatuse efekti
Tõendid valiku ülekoormatuse efektist pärinevad algupäraselt tarbijauuringutest näiteks mooside, šokolaadide või kohvi tarbimisel, kuid mõistet on eksperdid laiendanud ka romantiliste kaaslaste valikule.
See tähendab seda, et liiga suured võimalused piiravad inimese otsuse tegemist ja tutvumisäpi kasutaja võiks teadlikult teha otsuse suhelda samal ajal näiteks kolme potentsiaalse kaaslasega ja seejärel otsustada, kellega neist ka kohtingule minna.
Kui esimesele kohtingule on mindud, aga see ei lähe ootuspäraselt, ei tasu nukrutsema jääda ning kohtuda võiks ka teiste inimestega. Kohtingutel käimist tasub harjutada ja see ei ole lihtsalt statistiliselt tõenäoline, et esimesena tutvutakse selle ühe ja ainsaga.
Kohtuda võiks võimalikult vara
Spetsialistid kinnitavad, et internetis ei tasuks suhtlusele väga palju aega pühendada ja huvi korral võiks võimalikult kiiresti kohtuda — võib juhtuda, et kui suhtlete pikalt virtuaalselt, siis ei teki päriselt kohtumisel «klikki» ja sellisel juhul nädalad või kuid vestlusele kulutatud aeg läheb lihtsalt raisku.
Antropoloog Helen Fisher, kes on juba üle 15 aasta andnud nõu USA populaarsel tutvumisplatvormil match.com, on oma uurimuses välja toonud, et ainus võimalus saamaks teada, kas inimesega sobitakse, on temaga silmast silma kohtuda. «Meie aju on parim algoritm,» ütleb ta.
Veebis soovitatakse omavahel vahetada umbes kuus teadet ja see peaks andma ülevaate, kas teise poolega soovitakse ka kohtuda. Esimene kohting võib olla ka lühike ja see ei pea olema kulukas — selle võib veeta näiteks tunnikese kohvi juues või jalutades. Seejärel on juba selge, kas huvi suhtluse jätkamiseks on olemas.
Kahe kohtingu soovitus
USA tutvumisäpi Hinge laborijuht Logan Ury soovitab enda klientidel alati kahel kohtingul käia uue tutvusega, sest esimesel kohtingul võivad olla mõlemad pooled pinges ning alles teisel kohtumisel julgevad inimesed ennast tegelikult näidata. Tõesti esimene kohting võib tihtipeale meenutada töövestlust ja teisel kohtumisel julgetakse rohkem olla iseenda moodi ja ollakse vabam suhtluses. Miks mitte proovida kahe kohtingut alati?
Mõtle positiivselt!
Spetsialistid soovitavad alati keskenduda inimeste plussidele, olgu see siis tema profiili vaadates või temaga kohtudes.
Vallalised keskenduvad liiga palju negatiivsele ja inimeste vigadele, otsides neid ka esmakohtumisel või hiljem suheldes, ent meie mõtteviis määrab kohtingute edu. Soovitame Sul enne kohtingut ennast positiivselt meelestada ja selleks on lihtne viis — näiteks kuula enda lemmikmuusikat.