R, 9.12.2022

Erakordne moodus, kuidas Venemaa julgeolek Putini terviseinfot salajasena hoiab

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Erakordne moodus, kuidas Venemaa julgeolek Putini terviseinfot salajasena hoiab
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Venemaa president Vladimir Putin 12. juunil 2022
Venemaa president Vladimir Putin 12. juunil 2022 Foto: Evgeny Biyatov/Kremlin Pool Photo via AP/Scanpix

Vladimir Putini tervise üle spekuleeritakse üha enam ning analüüsitakse iga tema liigutust. Kuid selgub, et tema julgeolek hoolitseb selle eest, et midagi muud peale miimika ja kehakeele testida ei saakski. 

Jutud, et Vladimir Putinil on vähk ja teda on opereeritud, on meedias ringiratast käinud juba aastaid. Kreml lükkab sellealased jutud järjekindlalt ümber, väites, et president on täiesti terve.

Selle aasta kevadel kinnitas teavet Putini haiguse kohta USA režissöör Oliver Stone, kes filmis 2017. aastal neljast osast koosneva dokumentaalfilmi Venemaa presidendist. Filmi kallal töötades kohtus Stone korduvalt Putiniga. Samas kinnitas režissöör Vene Föderatsiooni presidendi haigusest rääkides, et Putin põdes onkoloogilist haigust. Ameerika allikatele viidates kirjutas haigusest ka Newsweek.

Prantsusmaa uudisteportaal Parismatch.com avaldas, et Vladimir Putinit saadab välisreisidel föderaalse julgeolekuteenistuse spetsiaalne töötaja, kes vastutab Venemaa presidendi väljaheidete ja uriini kogumise ning tagasi Moskvasse toimetamise eest. See meetod kindlustab, et luure saaks analüüsida väljaheidete kaudu Putini tervislikku seisundit või teha sellest DNA-proovi. Nii palju jälgi võimalikest ravimeetoditest jääb seega avalikkuse ette imbumata. 

Ajakirjanike sõnul on alates 2017. aastast üks Putini ihukaitsjatest viinud kogutud looduslikud jäägid Venemaale, et varjata teavet riigipea tervisliku seisundi kohta. Agent pidi Putini väljaheited panema selleks ettenähtud kottidesse, et jälgegi ei jääks ja kõik spetsiaalses kohvris maale tagasi tooma. Absoluutne salatsemine ja tugev surve olid Venemaa saatkonna töötajate vaigistamiseks.

Varem on Proekt teatanud, et aastatel 2016–2020 saatis Putinit reisidel grupp Venemaa Föderatsiooni presidendi administratsiooni keskhaigla arste, nende hulgas oli ka kilpnäärmevähi spetsialist.

Märksõnad
Tagasi üles