R, 9.12.2022

PIDUSTUSTE TIPPHETK ⟩ Elizabeth II rõõmustas jumaldavaid rahvamasse, astudes neid tervitama

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee toimetaja
Elizabeth II rõõmustas jumaldavaid rahvamasse, astudes neid tervitama
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuninganna Elizabeth II rõõmustas jumaldavaid fänne, astudes juubelipidustuste lõpuks neid tervitama
Kuninganna Elizabeth II rõõmustas jumaldavaid fänne, astudes juubelipidustuste lõpuks neid tervitama Foto: Frank Augstein/Pool/AP/Scanpix

Tema Majesteet astus koos kõrgemate kuningapere liikmetega Buckinghami palee rõdule, et lõpetada oma suurejooneline 4-päevane plaatinajuubel ja kuulata tuhandeid inimesi laulmas oma riigi hümni.

Kuninganna astus täna vähem kui kolmeks minutiks Buckinghami palee rõdule, mis oli tema esimene avalik esinemine pärast plaatina juubeli tähistamise algust neljapäeval.

96-aastast monarhi tervitasid kogunenud pealtvaatajate möirgamine. Suurbritannia kõige kauem ametis olnud riigipea aitasid rõdule prints Charles, Cornwalli hertsoginna Camilla, Cambridge'i hertsog William ja hertsoginna Catherine ning nende lapsed George, Charlotte ja Louis.

Kell 17.00 lauldi koos rahvahulgaga «God Save The Queen», millega juubelipidustused lõppesid.

Kuninganna kolmeminutiline esinemine rõdul rõõmustas rahvahulka, kes polnud kindel, kas ta sinna tuleb.

Pealtvaatajad olid vaimustuses

Kuninganna rõdule tulek toimus pärast seda, kui Ed Sheeran astus lavale, et esitada oma hittlugu Perfect, ekraanidel jooksmas videoklipp kuningannast. 

Paula ja Patrick Queenan Hertfordshire'ist ütlesid Mirrorile, et kuninganna ja tema pere rõdule tulemine oli juubelipidustuste parim osa.

57-aastane proua Queenan ütles: «Kuninganna nägemine rõdult välja tulemas oli hämmastav. Me ei teadnud, kas ta tuleb või mitte. See oli esimene päev, mil ma siin olen, ja see oli tõeline tipphetk. Kuninganna nägemine on olnud selle nädala parim osa.»

Märksõnad
Tagasi üles