R, 9.12.2022

ETTEVAATUST ⟩ 9 asja, mida ämm ei tohiks kunagi teha

Naine
9 asja, mida ämm ei tohiks kunagi teha
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pexels

Väga paljudel eestlastel on oma ämmadega head suhted. Siiski on võimalik, et mõni ämm ei suuda oma lapsest täielikult loobuda ega mõista, et nende suhetes peavad olema teatud piirid, mida ei tohiks kunagi ületada. 

Siin on järgmised asjad, mida ämm peaks vältima:

Täiskasvanud lapse abikaasa kritiseerimine

Kui sinu laps on täiskasvanuks saanud ja omale partneri valinud, ära kuku tema valikut kritiseerima. Selle asemel püüa oma lapsele toeks olla ja kuula teda. 

Lähed oma väärt nõuannetega liiale

Isegi kui arvad, et su minia ei korista piisavalt hästi või su poeg ei oska laste eest hoolitseda, püüa end nõuannete jagamisel tagasi hoida. Kui nad küsivad sult nõu, siis see loomulikult on omaette teema.

Lapselaste hellitamine

Ei ole sinu ülesanne otsustada, kuidas sinu lapselapsi kasvatatakse. Seega, kui plaanid komme osta või lapselapsi kingitustega üle valada, austa oma laste vanemate soove.

Koristamine ja muu abi

Sinu eesmärk on ilmselt üllas, kuid kui sult spetsiaalselt abi ei paluta, ära hakka oma minia ja poja vannituba koristama ega nende kappe ümber korraldama.

Sissetungimine

Ära viibi pidevalt külas ega helista ja kirjuta iga päev. Proovi välja mõelda, milline on optimaalne suhtlemise intensiivsus ja anna oma täiskasvanud lapsele enda ruum.

Oma lapse soosimine

Loomulikult on sinu laps alati sulle lähedasem, kuid püüa arvestada oma lapse partneriga sama palju kui enda lapsega ja näita talle, et ta on sama oluline osa perekonnast.

Võrdlemine

Ära võrdle oma täiskasvanud lapse elu ajaga, kui ta oli veel vallaline ega polnud oma praeguse partneriga veel kohtunud. Samuti ära võrdle oma lapse ja tema partneri elu sellega, kuidas asjad sinu nooruses olid. Tõenäoliselt võid lõpuks öelda midagi, mida keegi pahaks paneb.

Süüdistamine

Kui sinu täiskasvanud lapsel on oma elukaaslasega kriis, siis ära sekku sinna, kirjutab Family Today. Püüa olla võimalikult objektiivne ning teha nii, et nad ei lähe omavahel veelgi rohkem tülli. Kõige suurem viga on see, kui hakkad oma last automaatselt kaitsma, aga tegelikult teeb ju ka tema vigu.

Sotsiaalmeedias info jagamine

Ära jaga sotsiaalmeedias pilte või infot oma täiskasvanud lapse ja tema pereelu kohta, kui sa pole kindel, et see on nende jaoks okei. Ära postita ilma loata pilte ka oma lapselastest, kui nende vanemad seda ei soovi. Või ära räägi rõõmsaid pereuudiseid enne, kui oled veendunud, et uudis on avaldatud.

Ämm, kui sa pole kindel, kuidas olla või käituda, küsi nõu! 

Märksõnad
Tagasi üles