R, 29.09.2023

Ametnikud: Venemaa plaanib muuta seadust, et võimaldada röövitud laste kiiret adopteerimist

Naine
Facebook
Comments
Ukraina laps. Pilt on illustreeriv.
Ukraina laps. Pilt on illustreeriv. Foto: DAREK DELMANOWICZ/Scanpix

Ukraina ametnike sõnul on Venemaale sunniviisiliselt välja saadetud üle 121 000 lapse. Väidetavalt plaanib Venemaa nüüd muuta seadusandlust, et võimaldada nende kiiret adopteerimist.

Ukraina poliitik Ljudmõla Denissova ütles sotsiaalmeedialehel tehtud avalduses, et Venemaa Föderatsioon muudab seadusi, et võimaldada Donbassist pärit laste lapsendamise kiirendatud menetlust.

Väidetavalt on Venemaa valitsus küüditanud juba üle 121 000 lapse. Poliitiku sõnul on röövitute seas nii orvuks jäänud lapsi kui ka neid, kelle vanemad on tegelikult elus.

Ukraina presidendi laste õiguste nõuniku Daria Herassõmtšuki sõnul on selline lapsendamine lapse õiguste rikkumine. «Eelkõige rikub see ÜRO lapse õiguste konventsiooni reegleid,» tõdeb ta oma Facebooki postituses. 

Esimestest Venemaale väljasaatmise juhtumitest teatati märtsi lõpus, kui Mariupoli linnapea abi Pjotr ​​Andrjuštšenko ütles, et 4000–4500 Mariupoli elanikku viidi sunniviisiliselt, ilma passita, Venemaa linna Taganrogi.

8. aprillil teatas ÜRO, et ametliku info kohaselt on tapetud 1626 ukrainlast, kellest 63 olid lapsed. Siiski usutakse, et need arvud on palju väiksemad, kui tegelik hukkunute arv.

Ukraina väed on varem süüdistanud Venemaa sõjaväge laste pantvangi võtmises ja nende kasutamises inimkilbina.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles