L, 1.04.2023

TFW PÄEVA PÄRL ⟩ Mammu Couture'i läbipaistvad kallistused panid südame kiiremini põksuma

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Tallinn Fashion Weeki esimese päeva lõpetas Mammu Couture'i suurejooneline glamuuriparaad. Haldjalikult õrn, eeterlikult kerge, naiselikult magus ja hinge kosutavalt kaunis. «Vähemalt on meil Mammu, kes ei karda ilu,» õhkas otse minu selja taga üks vaimustunud fashionista saalis.

Mammu Couture'i tähelend algas aastaid tagasi justnimelt Tallinn Fashion Weekilt. Juba esimesel korral võlus Maria Tammeoru ülinaiselik stiil publiku ära. Tõsi küll, mitte kõik moevaatlejad ei osanud tema detailirikkusega suhestuda. Aga see, mida disainer tõeliselt vajab, on kandjate armastus. See järgnes kohe ja nutika ärivaistuga haritud naine ehitas sellele vundamendile uhke moeimpeeriumi. Ajaga lisandusid glamuursetele kleitidele töised rõivad, pehmed dressid, ülerõivad, ujumisriided, aksessuaarid. Nüüd on Mammu Couture'i moemajal olemas pea kõik, mida endast lugu pidav moemaja vajab. Tõesõna – ootaks ka esimest signatuur-parfüümi.

Mammu Couture julges sel korral moemärgi kerges käekirjas rõivastele tikkida. Lisaks oli seal muid romantilisi sümboleid, isegi Estonia oli kangastele kantud.
Mammu Couture julges sel korral moemärgi kerges käekirjas rõivastele tikkida. Lisaks oli seal muid romantilisi sümboleid, isegi Estonia oli kangastele kantud. Foto: Erlend Štaub/TFW

Etendus pöördus tagasi Mammu Couture'i trumpide juurde, aga pakkus ka uusi üllatusi. Õrnad pastelltoonid graafilise musta aktsendiga on kunagistest rokokoohõngulistest inspiratsiooniallikatest kulgenud edasi nii pika loometee, et täna seostubki see eeskätt Mammu Couture'i moemajaga. Siluettides domineeris naiselikkus – rõhutatud talje, kaharad printsessiseelikud, aga ka keha kallistavad liibuvad siluetid.

Veel väga põnevat lugemist: 4 sodiaagimärki, kes ei suuda elada ilma flirdita

Mammu Couture'i oskus luua signatuurmotiive, mida inimesed mõistavad ja armastavad, on harukordne. Siis üks viimastest leidudest – hiiglaslik helmeslill.
Mammu Couture'i oskus luua signatuurmotiive, mida inimesed mõistavad ja armastavad, on harukordne. Siis üks viimastest leidudest – hiiglaslik helmeslill. Foto: Erlend Štaub/TFW

Graafilistel tikanditel ning eritellimusel valminud kangastel oli sel korral kaalukas roll mängida. Nii mõniga kahtleks, kas täiskasvanud naised ikka veel usuvad muinasjutte, kõnelevaid luikesid, valgel ratsul saabuvaid printse ja muud sellist. Maria ei kahtle. Ja õigesti teeb – mida raskemad on ajad, seda rohkem on meil muinasjutte vaja. Muidugi ilusaid, sest ka muinasjutumaailmast leiab soovi korral palju julmust.

Mammu Couture'i kollektsiooni üks enim õhkamist tekitanud kleite – tikitud muinasjutt modelli ja sotsiaalmeediastaari Rebeka Võsu graatsilises esituses.
Mammu Couture'i kollektsiooni üks enim õhkamist tekitanud kleite – tikitud muinasjutt modelli ja sotsiaalmeediastaari Rebeka Võsu graatsilises esituses. Foto: Erlend Štaub/TFW

Mammu ei piirdunud kaugeltki ainult kleitide ja seelikutega. Lühikesed püksid, milles moelooja ise viimasel ajal alatihti ringi lippab, leidsid koha ka moekollektsioonis. Äärmiselt võluv areng oli nunnude kampsikute kevadine kasvamine läbikumavateks haldja-kampsideks. Vaatad ja paratamatult mõtled, kui pehme ja mõnus selline kallistus oleks kanda ja kui kauni ning jumalikuna võiks end selles tunda.

Mammu Couture suudab naiselikke hõrgutisi luua mistahes rõivaste kujul. 50ndate stiilis kampsik ja lühikesed püksid – aga palun! Modellina särav tippteadlane Ilona Faustova märkis pärast etendust õnnelikult: «Nii kaunis! Oskasin õige show valida, milles kaasa teha!»
Mammu Couture suudab naiselikke hõrgutisi luua mistahes rõivaste kujul. 50ndate stiilis kampsik ja lühikesed püksid – aga palun! Modellina särav tippteadlane Ilona Faustova märkis pärast etendust õnnelikult: «Nii kaunis! Oskasin õige show valida, milles kaasa teha!» Foto: Erlend Štaub/TFW
Ja vaata vaid, kui glamuurse vormi on saanud Mammu Couture'i legendaarsed naiselikud dressid! Pehme pusa nagu tikitud kunstiteos.
Ja vaata vaid, kui glamuurse vormi on saanud Mammu Couture'i legendaarsed naiselikud dressid! Pehme pusa nagu tikitud kunstiteos. Foto: Erlend Štaub/TFW
Mammu Couture'i disainer Maria Tammeorg ei varja oma rõõmu – hiiglaslik kollektsioon imekaunist moodi sai loodud ja lavale toodud. Ning publiku ovatsioonid ei tahtnud lõppeda.
Mammu Couture'i disainer Maria Tammeorg ei varja oma rõõmu – hiiglaslik kollektsioon imekaunist moodi sai loodud ja lavale toodud. Ning publiku ovatsioonid ei tahtnud lõppeda. Foto: Erlend Štaub/TFW
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles