Helen Külaots räägib väga siiralt, et need kaks raseduse katkemist lõid ta sedavõrd jalust maha, et ise sellega päris toime ei tulnudki. «Sattusin Tallinna psühholoogilisse kriisiabisse ja olen selle eest väga tänulik,» meenutab ta. «Soovitan kõikidele kuulajatele! Sattusin toreda nõustaja juurde, kes aitas mul need teemad lahti mõtestada. Miks üldse saada lapsi? Mida see kaotus tähendab? Mis mulle kõige rohkem haiget tegi? Väga sügav mõtestamine aitas ikkagi jalad alla saada.»
Eidi tunnistab, et leinas kaua. «Leina puhul öeldakse, et üks aastaring tuleb läbi käia.» Naine arvestab siiamaani, kui vanad ta pojad oleksid, ja ka järgmised tütred on väga teadlikud, et enne neid olid veel kaks poissi. «Need aastad, kui mul üldse last ei olnud, oli väga keeruline! Nähes tänaval lapsi, tuli nii suur igatsus, et oleks tahtnud siit planeedilt ära kaduda.» Eidi julgustab kõiki oma tundeid tundma, mis kaotusevalus ja leinas esile kerkivad. Olles ise leinanõustaja, teab ta nüüd, et see on kõik normaalsus. Ka viha emotsiooni ei tule alla suruda, see on osa leinaprotsessi läbimise teekonnast.
Helen tunnistab, et valus kogemus isegi lähendas teda abikaasaga. Kuigi mõlemad naised tunnistavad, et partneri süüdistamine on kerge tekkima. Eidi rõhutab, et leinas ei tohi mingil juhul ära unustada ka isa – tema jaoks on lein sama ränk ning tuge ja tegelemist vajab ka tema trauma.