Marin Rattik selgitas, kui palju on võimalik ennast või oma pereiiget kodus massaaži mõttes aidata.
«Päris ausalt, kodus on võimalik väga palju ära teha! Alustuseks, isegi venitused on efektiivsed, teinekord sellest täiesti piisab. Kui te teete endale igapäevaselt elementaarseid venitusi, siis see on hea asi. Kui aga venitate siis, kui on juba kaelavalu või näiteks raskus peas, on venitamisest samuti palju kasu,» sõnas ta.
Rattik soovitas äkilise valu puhul minna duši alla. «Soe vesi valu piirkonda on väga hea. Vesi pehmendab lihaskude ja tagab lihasele parema elastsuse - see hakkab õigesti ja uuesti venima. Seda soovitangi esimese abimehena,» lisas ta.
«Kui teil on kodus abikäsi, siis kindlasti kasutage need ära. Igasugune mudimine, muljumine töötab nii hästi. Näiteks pöialdega ringitamine piirkonnas, kus on valulikkus, aitab väga palju. Ka küünarnukiga muljumine valulikus kohas aitab lihasel pehmust taastada. Lihas läheb oma õigesse pikkusesse tagasi ja saab ennast siis ise ravima hakata,» rääkis kogenud massöör.
Rattik jagas veelgi kasulikke koduseid massaaživõtteid. «Igasugune hõõrumine, silitamine, näppudega lükkamine viib lihastesse soojust. Seda on meil igapäevaselt vaja ju kõigil. Pange näiteks lapsed oma seljal kõndima! See aitab punkte vajutada ja on kasulik selgroo lülidele - eriti siis, kui mõni lüli on natuke paigast ära või on saanud palju koormust,» märkis ta.