R, 9.12.2022

Just see koostisosa aitab kuivad huuled prunti ajada

Naine
Just see koostisosa aitab kuivad huuled prunti ajada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Talvel on paljud inimesed hädas katkiste ja kuivade huultega.
Talvel on paljud inimesed hädas katkiste ja kuivade huultega. Foto: Shutterstock

Mis ometi aitaks niisutada kuivi ja katkiseid huuli? Võib-olla oled proovinud selliseid kiidetud aineid, nagu hüaluroonhape, shea-või või glütseriin, kuid neist jääb väheks, kui sa ei kasuta E-vitamiiniga õli.

Mis see on?

E-vitamiin on kõige levinum rasvlahustuv vitamiin nahas, mistõttu on see ka dermatoloogias kõrgelt hinnatud. Tavaliselt lahjendavad tootjad E-vitamiini mõne õliga (jojoba-, argaania- jms), kuid leida võib ka puhtaid E-vitamiini õlisid, mis on üsna paksud, peaaegu geelilaadsed.

Mis kasu sellest huultele on?

Niisutab

Huulte nahk on eriti õrn ja üsna tundlik kuivamise suhtes. Huuled ei sisalda õlinäärmeid, mis tähendab, et neil ei ole loomulikku niisutusvõimet. Siinkohal tulevadki E-vitamiiniga õlid appi, sest need varustavad habrast nahka vajaliku niiskusega.

Sisaldab antioksüdante

See tähendab, et see võib avaldada ka rahustavat, põletikuvastast mõju ning mõjuda hästi ärritunud nahale.

Teeb huuled seksikamaks

Kuna E-vitamiiniga õli niisutab ja pehmendab huuli, lähevad need silmapilkselt rohkem prunti. (Mõtle sellele, kuidas sa kuiva käsna voolava vee alla paned ja see puhvi läheb).

Parandab haavu

Paljud teevad nii, et avavad E-vitamiini kapsli ja hõõruvad seda näiteks armidele. Huulte puhul aitab see ravida lõhesid ja pragusid.

Kaitseb päikesekiirguse eest

Tänu E-vitamiini antioksüdantsetele omadustele kaitseb see päikesekiirguse eest ja pärast rahustab nahka. Koos C-vitamiiniga moodustavad nad eriti suurepärase duo, kirjutab MindBodyGreen.

Märksõnad
Tagasi üles