Armastuse leidmine, romantika, pulmad... Näib, et suur osa inimesi enam ei unistagi sellest. Kolmandikku vaevab tõsine hirm abiellumise ees. Mis on kolm peamist asja, mida kõige enam kardetakse?
Unistustes on kõik lihtne - noormees, kellelt seda oodatakse, teeb kaunitarile abieluettepaneku. Viimane ütleb jah. Kõik toimub romantilise üllatuse vormis, imekaunis kohas, muusika ja lilledega, õnnepisarad silmis. Aga päris elu selline pole. Ligikaudu kolmandik noori kogeb abiellumise suhtes tugevat ärevust, mida võiks nimetada pulmapaanikaks, avaldab Crossswalk.com. Üha enam juhtub, et käepaluja mistahes soost saab eitava vastuse osaliseks. Või läheb midagi muud suurejoonelises plaanis vett vedama ning lõhki läheb nii pulmamõte, suur tunne kui suhe.
Mida armunud kardavad
1. Hirm: äkki kusagil on keegi parem?
Kui kujutleda paari heitmist teineteisele pühendumise sümbolina on see erakordselt nõme hirm. Ja ühtlasi võti, miks nii paljud abielluda ei julge või otsust lõputult edasi lükkavad. «Mõtleme veel, kiiret ju pole...,» võib kõlada viisakalt ning maskeerida just seda hirmu. Kui kallim oleks kindel, et sa oled tõesti väärtuslik, siis ta tegutseks ega keerutaks.
Hirmu juured peituvad FOMOs, mis tähendab tõlkes hirmu millistki ilma jäämise ees. Häda algab harjumusest kogu elu sotsiaalmeedias jagada ning teha seda mõistagi ilusamaks valetatud viisil. See võimendab illusiooni, et kõigil teistel on midagi paremat kui endal. Teistel on parem pidu, ägedam töö, ilusam maja, tegijam mees, kaunim naine ja nii edasi lõpmatuseni. Illusioonid puhutakse suureks kui seebimullid. Inimeste õnnetuse tegelik põhjus on võimetus kohal olla, sest mitme kanali vahel vibreerides ei suuda nad nautida ühtegi. Sama juhtub mitme suhte vahel pendeldades suutmata otsustada. Olles koguaeg valvel kellegi parema pildile ilmumiseks pole võimalik kedagi armastada. Tinderi vallaliste vitriin on ju ka näiliselt lõputu...