R, 31.03.2023

Kas käid ajaga kaasas? Need on 10 popimat emojit, mida sel aastal kasutati

Marju Rõmmel
, naine.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Emotikon ehk emoji on emotsioonide väljendamiseks kasutatav tekstipõhine kirjavahemärkide kombinatsioon, mis kujutab näoilmeid. Kas teadsid, et 92 protsenti internetikasutajatest kasutab emojisid?

Avaldame teine nimekirja, millised olid 2021. aasta populaarseimad emojid ja millised on languses võrreldes 2019. aastaga.

Vaatamata kriitikatulele on ülekaalukalt populaarseim emotikon endiselt vana hea nuttev-naerev nägu. Teist kohta hoiab endiselt punane süda.

2021. aasta enimkasutatud emojide järjestus on järgmine: 😂❤️🤣👍😭🙏😘🥰😍😊

Näiteks 2019. aasta esikümnest on kümnendalt kohalt neljandale tõusnud see märk 👍

Facepalm emoji (🤦), kus inimene paneb käe näole, on samuti üha populaarsemaks muutumas. Esikümnest napilt väljas on pidulikkust sümboliseeriv konfetti pidu (🎉), mis on tõusnud edetabelis 20. kohalt 11. kohale.

Trendikamatest emojidest on tõusuteel olnud ka tort (🎂) ja õhupall (🎈) ehk pärast seda, kui pandeemia sundis erinevaid pidusid internetivahendusel pidama.

Kehaosadest on kõige populaarsem emoji punnis biitseps (💪), transpordivahendeid kirjeldavatest emojidest aga rakett (🚀). Loomadest on populaarseim liblikas (🦋) ja taimedest lillekimp (💐). Rõivaste kategoorias on populaarne särav kroon (👑).

Südamega ümbritsetud näo emoji on samuti populaarsust kogunud (🥰), ning välja puksinud selle 😍 ja selle 💕 emoji.

Allikas: Unicode Consortium

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles