Treeneri sõnul kutsuti peale kõnet kokku koosolek, kus osalesid kooli juhataja, klubi treener, õpilane ja tema. Viigipuu rääkis, et koosolekul pakuti Utsalile varianti kool ära lõpetada, kuid sellest ta esialgu keeldus, sest oleks pidanud endiselt kuuluma Viigipuu treeninggruppi, nii nagu kooli põhikirjas on sätestatud.
««Me kasvatame siin koolis tulevasi tippsportlasi ja see koht ei ole järelikult sinule,» ütlesin ma. Seejärel tegin ettepaneku õpilase väljasuunamiseks, millele õpilane reageeris räige valega minu vastu, väites, et mina olevat talle pannud käe jala peale ühisel autosõidul aastal 2018 sügisel,» kirjeldab laskesuusatreener koosolekul juhtunut ja jätkab: «Ta väitis, et sai suure šoki ja ei mäleta sellest rohkem midagi. Kolme päeva pärast kutsusin uuesti asjaosalised kokku ning õpilasele oli tulnud selle ajaga küllaltki detailne, kuid trafaretne kahe aasta tagune lugu «meelde». Saite õigesti aru – vale avaldamine ei olnud ainult kooli juhile, vaid ka väljaspool kooli töötavale treenerile.»
Ahistamissüüdistusele vastu kohtukutsega
Pärast juhtunut otsustas Viigipuu enda kaitsmiseks vandeadvokaadi palgata. «Tegime politseile minu kohta kuritööteatise,» selgitab treener ning lisab: «Kuna seekord abi ei osutatud ja kokkuleppele ei jõudnud vastaspoolega, siis kaebasime asja tsiviilkohtusse.»
Nimelt ei tundunud Viigipuule õiglane maksta paar tuhat eurot õigusabikulusid, kui ta pole midagi valesti teinud. «Tean, et mainekahju ei olegi võimalik eurodesse panna, sest see on hoomamatu,» ütleb Viigipuu, kes lubab oma puhta nime eest seista lõpuni välja.
Utsali kohtuteed toetab eksperdinõu ja õiguskulude katmiseks kogub annetusi Eesti inimõiguste keskus.