«Hetkel on maale kolimise mõttes Eestis korralik buum olnud! Inimeste suurim takistus on see, et on raske leida elamiskõlblikku korterit või maja. Kui sa leiad kogukonnast inimese, kes näitab ka seda kinnisvara, mis müügikeskkondades üleval pole...siis on sul tunduvalt lihtsam otsuseid teha. Saad selle sammuga endale nii esimese olulise toe kui ka kohaliku kontakti,» märkis mees, kes arendab keskkonda, kus kohalike külade kinnisvara info üleval.
Onkel on töötanud Hargla küla noortekeskuses ja hetkel panustab ta oma aega ning energiat kogukonna projekti Kotuse heaks. Lisaks sellele, ta tegeleb ka kohaliku kooli õpilasesinduse juhendamisega. Noor ettevõtja jagas nipi, kuidas maal elades edukas olla. «Ole avatud! Nii sulandud paremini keskkonda. Kui linnas miskit juhtub, siis helistad ja kutsud abi välja. Kuid maal elades on sul vaja head naabrit,» soovitas ta.
Mees selgitas, et veebikeskkonna «Kotuse» näol on tegemist Taheva, Karula ja Mõniste piirkonna uudiseid, sündmuseid, vaatamisväärsusi, kinnisvara, ettevõtteid ja vabaühendusi tutvustava kodulehega. «See on väga oluline kohalik koostöövõrgustik! Selle all on ettevõtjad, vabaühendused, koolid, raamatukogud, õppekeskused ja külaliigutajaid. Kõigil on üks siht - kuidas ühiselt läbi tegevuste ja projektide oma kodukanti arendada,» sõnas ta.
«Tähtsündmuseks on meil näiteks «Uma üülaat». Toimub see suveajal, öösiti ja nii juba mitu aastat järjest. Tegemist on justkui tavalise laadaga, kuid sel on üks oluline eripära - müüakse vaid oma kätega tehtud käsitööd ja toitu. Ka atmosfäär on oluline, see toimub Hargla küla endisel laadaplatsil ja külastaja kogeb seda kui öiset võlumaailma. Laada jaoks kasutame metsa sees olevat hõredat platsi, seal pole sammalt ega puid. Üritusel pakume alati ka kontsertelamusi, iga aasta esinevad meil Eesti tippartistid. Kogukond ootab seda üritust väga, 85 abilist pakkus end viimasel aastal vabatahtlikult talgude raames tööle,» täpsustas Onkel.