R, 24.03.2023

Nädala mood ⟩ Metsik moepidu: litrid, mustrid ja paljastused

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Metsik moepidu: litrid, mustrid ja paljastused
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tallinn Fashion Week 2021 oli igas mõttes kirkam, kirevam ja pöörasem kui iial enne.
Vasakult: Tallinn Dolls, Triinu Pungits, Liina Stein FOTO: Erlend Štaub
Tallinn Fashion Week 2021 oli igas mõttes kirkam, kirevam ja pöörasem kui iial enne. Vasakult: Tallinn Dolls, Triinu Pungits, Liina Stein FOTO: Erlend Štaub Foto: Erlend Štaub

TALLINN FASHION WEEK. Üle mitme aasta said moefännid kokku tulla ja disainerid loomingu reaalselt lavale panna. Ja üks on kindel: luku taga oldud aeg on moe palju julgemaks, kirevamaks ja elavamaks muutnud!

Üks õige daam ei kõnni kunagi jalad harkis! Aga ennäe imet, Tallinna moenädalal ta just seda teeb. Triinu Pungits pani kaunitarid pardi kombel kõndima, raputas moerahvast raju irooniaga pikitud antimoega ning pani taskusse Eesti ihaldatuima moeauhinna Kuldnõel.

Vaata kogu Triinu Pungitsa võidukollektsiooni suurest galeriist:

Mustrit ja maagiat. Vasakult: Lilli Jahilo, Annika Kiidron, Anu Tera FOTO:
Mustrit ja maagiat. Vasakult: Lilli Jahilo, Annika Kiidron, Anu Tera FOTO: Foto: Erlend Štaub

Hõbenõelaga tunnustati Annika Kiidronit, kes seikleb tundlikus tulevikus ning valitseb nii vorme kui materjale. Talent jätkas iidsete ristpistest tekstiilide päästemissiooni. Vaata kogu Annika Kiidroni enneolematult erilist kollektsiooni:

Kolmas mitte grammigi väiksema kaaluga auhind märkis aasta säravaimat aksessuaariloojat. Selle võitis rauast, nahast ja vääriskividest enneolematuid väeehteid vormiv Anu Tera.

Selle sügise moenädalal tundus, et pöörane peopomm on plahvatanud. Mitmel aastal viiruse survel vaid virtuaal­maailma surutud Fashion Week pulbitses enneolematust energiast.

Mustreid oli rohkem kui iial enne nähtud. Ja need polnud üksnes suured, vaid lausa gigantsed – vaadake Lilli Jahilo mummukleite või Kristel Kuslapuu koekirju.

Vaata Lilli Jahilo massiivsete mummude möllu moelaval:

Mõttega mood. Vasakul Brand No.8, paremal Kristel Kuslapuu FOTO:
Mõttega mood. Vasakul Brand No.8, paremal Kristel Kuslapuu FOTO: Foto: Erlend Štaub

Värviskaalal keerati volüüm päris põhja – Liina Steini neoonide üledoos võttis vaata et silma vesiseks. Kui armastad neoonvärvide tulevärki, vaata tervet Liina Steini kollektsiooni:

Uljaid neoonvärve ja põnevaid kontraste pakkus ka Kirill Safonov Tallinn Fashion Weeki finaalis. Üks laetumaid asju kogu selle sügise moesaagist, pole kahtlustki!
 

Parima koloriidi ja tugevaima energialaenguga kollektsiooni tõi lavale Iris Janvier. Iga toon on täpselt paika timmitud, mis kaunistaks põhjamaist kandjat, püüaks pilku ja samas paitaks silma. Vaata kogu Iris Janvieri kollektsiooni:

Ja mis märgiks pulbitsevat peotuju selgemalt kui litrisadu ja värvilised metallid. Väiksemagi tagasihoidlikkuse varjuta hoogsat naiselikkust puistasid lavale Tallinn Dolls, Carmen Klooren ja Brand No 8.

Blingi ja paljastusi. Vasakult: Tallinn Dolls, Crystal Rabbit, Carmen Klooren. FOTO:
Blingi ja paljastusi. Vasakult: Tallinn Dolls, Crystal Rabbit, Carmen Klooren. FOTO: Foto: Erlend Štaub

​Moemaraton polnud kitsi ka paljastuste, üllatuste, šokeeriva stilistika ja moehuumoriga. Ja leidus ka lummavaid hetki neile, keda paelub hingesügavustest tõukuv looming, Karl Joonas Alamaa on selle ilusaim näide. Vaata Karl Joonas Alamaa kunstiteosena lummavat täiskollektsiooni:

Selle sügise Tallinn Fashion Weeki saab õigusena nimetada Eesti kõigi aegade säravaimaks moemaratoniks. Disainerid olid parimas vormis ning lavale toodi vaid vaatamisväärseid mudeleid. Mammu Couture oli publiku rõõmuks tagasi pöördunud ülimalt töömahuka ja käsitööna valmiva printsessimoe juurde. Etenduse krooniks on võrratu pruutkleitide kollektsioon.

Moenädalale pani suure ja sädeleva punkti Kristina Viirpalu filigraanne ja mistahes maailma otsa punastel lavadel laineid lööv kõrgmoekollektsioon, kus iga lavale jõudnud ese oli eraldi imeline kunstiteos.

Kuhugi pole kadunud ka murtud toonid ja minimalistlikum mood. Kantavad asjad, mida Tallinn Fashion Weeki lavale võiks siiski uljamas stilistikas ja huvitavamas esitluses tuua. Kuid moesõprade meeled on pilgeni laetud – sel sügisel sõitis volüümi, värvi ja mustri virvarr sillerdava teerulliga igavusest üle!

Värvipomm on lõhkenud. Vasakult Korsars ja Loomus, Liina Stein, Mia&Leela ja Loomus. FOTO:
Värvipomm on lõhkenud. Vasakult Korsars ja Loomus, Liina Stein, Mia&Leela ja Loomus. FOTO: Foto: Erlend Štaub
Märksõnad
Tagasi üles