P, 5.02.2023

VIDEO ja GALERII ⟩ Kuldnõela võitis Triinu Pungits

Kuldnõela võitis Triinu Pungits
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
  • Üks Eesti viimase13 aasta kõige originaalsemaid moeloojaid on viimaks kroonitud.
  • Sõnumitega antimood võib olla kõige põnevam ja stiilsem.
  • Hõbenõela võitis Annika Kiidron.
  • Kuldse nõelakoja aksessuaaripreemia pälvis Anu Tera.

Triinu Pungits on erakordne looja. Teda kirjeldab äärmiselt vali vaikus ja silmapilkselt silma paistev tagasihoidlikkus. Pungitsa moeshow vapustas igast vaatest - nii rõivaste, jumestuse, aksessuaaride kui isegi kõnnakuga. Triinu Pungits lõi oma eluterve iroonia toel täiesti enneolematu modellikõnnaku! 

Pungitsa käekirja pole võimalik mitte kellegi teisega võrrelda, ta lähtub luues vaid iseenda sisemaailmast ning maailmatunnetusest. Disaineri põhimõte on harmoonia leidmine hinge ja keha vahel. Kõlab lihtsalt? Oh ei – Pungitsa puhul on inimese sees toimuv uskumatult originaalne ja värvikirev. Maastik täis ootamatusi ja tähendusi, mida kõiki esimesel hetkel isegi ei hooma.

Tallinn Fashion Week: Kuldnõela võitja Triinu Pungits.
Tallinn Fashion Week: Kuldnõela võitja Triinu Pungits. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Triinu Pungitsa käekiri on kristalliseerunud 13 aasta jooksul. Tema talenti on märgatud ja tunnustatud ka rahvusvahelisel moeareenil. Kuid omamoodi üllatav ja sümpaatne on Triinu Pungitsa suhtumine – teda ei paelu võimalus oma annet laias maailmas laiali pihustada, ta tahab kontsentreeruda inimestele siin. «Minu juured on nii sügavalt siin Eestis kinni,» rääkis Triinu Pungits Postimehele. «Ja ma väga naudin seda auditooriumi, seda maad ja seda hingamist. Väärtustan väga kohalikku. Ja mood peab olema ikkagi lõbus, seda me tänases maailmas kõik vajame! Täna tunnen, et minus on tekkinud see ülbus teha asju enda moodi. Teha vähem, aga teha kohalikult. Ei ole vaja kuskile kaugele vaadata, väga läheale tuleb vaadata.»

Tallinn Fashion Week: Kuldnõel, Triinu Pungitsa looming.
Tallinn Fashion Week: Kuldnõel, Triinu Pungitsa looming. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Triinu Pungits ütles Postimehele, et on tunnustuse üle äärmiselt rõõmus ja kogu südamest liigutatud. Kuid moeloojana jätkab ta oma rida samamoodi nagu alati. 

Tallinn Fashion Week: Hõbenõel, Annika Kiidroni looming.
Tallinn Fashion Week: Hõbenõel, Annika Kiidroni looming. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Hõbenõelaga krooniti juba disaineritee algusest saadik väga suurelt ja säravalt silma paistnud ere talent Annika Kiidron. Moelooja tunnistas liigutatult, et see on hämmastav, kuna esmakordselt elus polegi mood ja moelooming teema, mis täidaks kogu tema elu.

«Olin just emaks saamas, mul on kodus uus kahekuune preili. Esimest korda kogu minu elu jooksul ei olegi kollektsioon ja loominguprotsess minu elus esikohal.»

Kiidron ei loo iial tähenduseta asju. Tema terav sotsiaalne närv nägi ette pandeemia puhkemist ja kliimakriisi hoogustumist. «Mulle on hästi oluline et minu loomingus oleks lugu. Mitte keegi ei vaja tänapäeval järgmist pulsti riidekappi, meil on liiga palju riideid. Me tahame toodet koos looga, mida sa kannad endaga kaasa elu lõpuni.»

Tallinn Fashion Week: Kuldse nõelakoja auhinna võitja Anu Tera.
Tallinn Fashion Week: Kuldse nõelakoja auhinna võitja Anu Tera. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Parima aksessuaaridisaineri auhind anti sel aastal välja teist korda. Olgugi Kuldnõelal ja Hõbenõelal juba pikk ja kuulsusrikas ajalugu, pole Kuldse nõelakoja auhind grammigi vähem oluline. Vastupidi – just aksessuaarid panevad paika, kas tervikul ja inimesel enesel on maitset või mitte. Auhinna võitis suurelt ja säravalt Anu Tera, talent, kes liidab raua, naha ja vääriskivid, meheliku ja naiseliku esteetika ning teeb seda täiesti enneolematu julguse ning teravusega.

Publiku lemmikuks hääletati peene naiseliku stiili ja perfektsete lõigete poolest tuntud poeetiline talent Lilli Jahilo. Sel korral üllatas ta suurte mustrite ja grammikese mässuga.

Braavo! Palju õnne värskelt pärjatud talentidele!

Märksõnad
Tagasi üles